Президент Польщі розпочав візит до Угорщини, де візьме участь у зустрічі V4
Президентка Словаччини Зузана Чапутова (ліворуч), президент Угорщини Янош Адер (у центрі), президент Польщі Анджей Дуда (праворуч) PAP/Mateusz Marek

Президент Польщі розпочав візит до Угорщини, де візьме участь у зустрічі V4

Голова президентського Офісу міжнародної політики Якуб Кумох наголосив, що саміт президентів V4 – можливість для Дуди представити своїм вишеградським партнерам безпекову ситуацію як навколо Польщі, так й України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова президентського Офісу міжнародної політики Якуб Кумох поінформував, що під час зустрічі президенти обговорюватимуть поточну політичну ситуацію та плани розвитку Вишеградської співпраці.

Анджей Дуда офіційно розпочав свій візит до Будапешта в понеділок, 29 листопада. Під час свого візиту до Угорщини, який завершиться у вівторок, 30 листопада, президент Польщі візьме участь у зустрічі лідерів країн Вишеградської групи (V4) – президентом Угорщини Яношем Адером та президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Президент Чехії Мілош Земан буде відсутній через стан здоров’я. У рамках зустрічі заплановано дві сесії – «The Next 30 Years of V4: The Potential Directions of our Cooperation» («Наступні 30 років V4: потенційні напрямки нашої співпраці») та «Values and Interests in a Changing Geopolitical Landscape» («Цінності та інтереси в мінливому геополітичному ландшафті»).

Кумох під час брифінгу перед від’їздом до Будапешта наголосив, що саміт президентів V4 – можливість для Дуди представити своїм Вишеградським партнерам безпекову ситуацію як навколо Польщі, так і навколо України.

Голова президентського Офісу міжнародної політики зазначив, що Вишеградська четвірка, яка цього року святкує своє 30-річчя, має сильний голос у Європі. За його оцінкою, вага цього голосу є схожою до голосів Франції та Німеччини. Якуб Кумох зазначив, що завдяки Вишеградській групі стала можлива реалізація проекту «Тримор’я». Цей проект – «грандіозний дипломатичний успіх», а його держави узгоджують спільну позицію з ключових для ЄС питань, як міграція чи вибори президента Єврокомісії, – підкреслив він.

PAP/Р.Г.