Президент Польщі вшанував пам’ять воїнів УНР
Фото: Марек Боравський / КPRP

Президент Польщі вшанував пам’ять воїнів УНР

Напередодні Дня польського війська польський Президент вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки, що у 1918-1920 роках боронили свободу України та Польщі і  поховані на варшавському цвинтарі на Волі. Про це повідомила Канцелярія Президента. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

14 серпня, напередодні Дня польського війська, Президент Польщі Анджей Дуда на православному цвинтарі на Волі у Варшаві поклав вінок до пам’ятника воїнам УНР та став на коліно, вшановуючи їхню пам’ять.

«Президент Дуда на православному цвинтарі у Варшаві вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки, які у 1920 році пліч-о-пліч з воїнами Польського війська воювали проти більшовиків», – читаємо у твіттері Президента.

Анджея Дуду під час урочистостей супроводжували голова Бюро національної безпеки Павел Солох та міністр Войцех Коларський, а також посол України Василь Зварич.

Фото: Посольство України в Республіці Польща

День польського війська – державне свято Збройних Сил Польщі. Відзначається з 1992 року. Дата 15 серпня обрана в пам’ять про Варшавську битву, відому також як «Диво на Віслі». Варшавська битва, яка відбулась 13-25 серпня 1920 року, стала вирішальною в польсько-радянській війні 1919-1921 років У результаті битви Польська Республіка, завдавши поразки Червоній Армії, зуміла відстояти свою незалежність. Варшавська битва також стала прикладом і символом українсько-польської співпраці, так як союзниками поляків були військові з’єднання Української Народної Республіки.