Президент Вроцлава закликає владу Угорщини засудити агресію рф щодо України
Вроцлав особливо активно підтримує Україну у час наступу путінської орди Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Президент Вроцлава закликає владу Угорщини засудити агресію рф щодо України

Президент Вроцлава Яцек Сутрик у середу, 6 квітня, звернувся до влади Угорщини з закликом рішуче засудити російську агресію проти України. Досить ухилянь і бездіяльності. Угорці повинні вибрати, – підкреслив Яцек Сутрик, вимагаючи «активної участі в санкціях проти росії». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Досить ухилянь і бездіяльності. Я вимагаю активної участі в санкціях проти росії, засудити цю агресію також ділом», – написав президент Вроцлава Яцек Сутрик у зверненні до влади та народу Угорщини.

Очильник Вроцлава додав, що звернувся до угорського консула «від імені тих, для кого Вроцлав став домом, від імені українських сестер і братів українців, а також від імені мешканців Вроцлава».

«Кожен європеєць чув, що робили росіяни в Бучі. Що нація, яка так багато постраждала під час Другої світової війни, робила зі своїми братами та сусідами. Ми дізналися про зґвалтування, про вбивства мирних жителів, про геноцид. Світ плакав» – написав Сутрик. «Угорці повинні обирати. Вони повинні твердо стояти на боці вільних націй Європи», – підкреслив президент Вроцлава.

Представник місцевої влади нагадав, що 24 лютого росія «підступно напала на сусідню Україну та здійснила масований напад на цивільні об’єкти, поширюючи страх і терор».
Яцек Сутрик висловив сподівання, що «кінець кошмару в Україні можливий і близький». «Але це буде неможливо, якщо ми, вільні нації Європи, будемо мовчати, якщо мовчить Угорщина», – додав він.

Президент Вроцлава застеріг, що угорський народ має багато славетних сторінок у своїй історії. «Будьмо сьогодні з Україною, будьмо сьогодні з українцями, будьмо однією великою європейською родиною!» – підкреслив Яцеку Сутрик.

PAP/Л.І.