Президенти Польщі та Естонії обговорили питання безпеки України
Двостороння зустріч президентів Естонії Керсті Кальюлайд та Польщі Анджея Дуди у Варшаві Foto: PAP/KPRP/Jakub Szymczuk

Президенти Польщі та Естонії обговорили питання безпеки України

У Варшаві відбулася двостороння зустріч Анджея Дуди та Керсті Кальюлайд. Серед тем – Україна, ситуація поляків у Білорусі та енергетична трансформація. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда повідомив у вівторок, що під час зустрічі з президенткою Естонії Керсті Кальюлайд у Варшаві він порушив питання безпеки України та найновішого скупчення російських військ поблизу українських кордонів.

Анджей Дуда нагадав, що у понеділок у святкових заходах з нагоди 230-ї річниці схвалення Конституції 3 травня взяв участь, серед інших, президент України Володимир Зеленський, який запевнив, що напруженість на кордоні зменшується:

«Без сумніву, це був показ справності та сили російської армії, з чого Північноатлантичний альянс, на моє переконання, має зробити висновки. Ми напевно буде дискутувати про це як на зустрічі так званої Бухарестської дев’ятки вже за тиждень у Бухаресті, готуючись до саміту НАТО у Брюсселі у середині червня. Там ми також про це розмовлятимемо. Нині – це найважливіші теми».

Президент Анджей Дуда на запрошення Володимира Зеленського приїде в Україну 24 серпня – на святкування Дня Незалежності.

Президент Анджей Дуда також повідомив, що із естонською лідеркою розмовляв про ситуацію поляків у Білорусі, зокрема, про переслідування та арешти польських громадських діячів:

«Вони є громадянами Білорусі, там вони народилися, там живуть, хоча мають польське походження. На жаль, нині їх переслідують. Ми шукаємо різних можливостей розв’язання, різних можливостей звільнення їх, аби у майбутньому основні права людини все ж дотримувалися. Ми акцентуємо, що міжнародна спільнота повинна рішуче цього вимагати і цього ми очікуємо».

Наступною темою зустрічі президентів Польщі та Естонії у Президентському палаці у Варшаві був економічний обмін між країнами, енергетична трансформація та співпраця у сфері відновлювальних джерел енергії.

Анджей Дуда після зустрічі сказав, що енергетична трансформація – це виклик, перед яким стоять Польща та Естонія:

«Ми обоє наголосили, що це великий виклик. Дуже важливий принцип, що ми схвалили під час конференції зі змін клімату COP у Катовицях – Just Transition (Справедлива трансформація) – має для Польщі і для Естонії фундаментальне значення. Енергетика Естонії нині ще дуже залежна від нафти і тому трансформація у цій сфері для Естонії є теж майбутньою необхідністю».

IAR/Т.А.