Президенти Польщі та Словаччини переконуватимуть Італію і Португалію надати Україні статус кандидата до ЄС
Ілюстраційне фото PAP/Tomasz Wiktor

Президенти Польщі та Словаччини переконуватимуть Італію і Португалію надати Україні статус кандидата до ЄС

Президенти Зузана Чапутова та Анджей Дуда вирушають у тур Португалією, Італією та Румунією. У перших двох країнах вони закликатимуть якомога швидше надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президенти Польщі та Словаччини: Анджей Дуда та Зузана Чапутова 8 та 9 червня відвідають Португалію та Італію, де переконуватимуть якнайшвидше надати Україні статус країни-кандидата в Європейський Союз. Потім вони поїдуть до Румунії на саміт Бухарестської дев’ятки.

Про намір лобіювати лідерів західноєвропейських країн щодо якнайшвидшого надання Україні статусу країни-кандидата до Європейського Союзу президенти Польщі та Словаччини заявили на зустрічі в Братиславі на початку травня.

Візит до Португалії та Італії, як зазначив голова Бюро міжнародної політики, «є частиною кампанії на підтримку України, про яку обидва президенти заявили під час нещодавньої зустрічі в Братиславі». «Наші країни за підтримки Естонії, Литви та Латвії спільно переконуватимуть надати Україні статус кандидата», – додав голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох. Він підкреслив, що «Польща та Словаччина належать до групи найвідданіших друзів України в ЄС».

У середу ввечері Анджей Дуда і Зузана Чапутова разом поїдуть до Португалії, де зустрінуться з президентом цієї країни Марселу Ребелу де Созою. У четвер вранці вони зустрінуться з прем’єр-міністром Португалії Антоніу Кошта.

Наступною зупинкою в подорожі президентів Польщі та Словаччини стане Італія. У четвер в Римі Дуда і Чапутова зустрінуться з президентом цієї країни Серджіо Маттареллою.

10 червня Дуда і Чапутова відправляться з Італії до Румунії на саміт Бухарестської дев’ятки, який об’єднує країни, розташовані на східному кордоні НАТО: Болгарію, Чехію, Естонію, Литву, Латвію, Польщу, Румунію, Словаччину та Угорщину. Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ також візьме участь у саміті B9.

Президент Дуда неодноразово заявляв, що метою саміту в Бухаресті є підготовка спільної позиції країн цього регіону до саміту Північноатлантичного альянсу, що відбудеться наприкінці червня в Мадриді.

Він також вказав на необхідність змінити характер присутності НАТО в регіоні. «Сьогодні це Enhanced Forward Presence (розширена передова присутність НАТО – ред.), а має бути Enhanced Forward Defense (розширений передовий захист НАТО – ред.); цю присутність слід значно посилити — з точки зору кількості солдатів альянсу, присутніх на наших територіях, а також інфраструктури альянсу», – сказав Дуда наприкінці квітня.

PAP/Т.А.