Прокуратура висунула обвинувачення сину олігарха за побиття журналіста
Будівля Районної прокуратури у Ґдині Yanek / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Прокуратура висунула обвинувачення сину олігарха за побиття журналіста

У Польщі до суду найдішов обвинувальний акт проти сина відомого польського бізнесмена Ришарда Краузе, який напав торік на журналістів каналу TVP. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Районна прокуратура у Ґдині внесла до суду обвинувальний акт із трьома обвинуваченнями проти Алєксандра К. у справі нападу на трьох членів телевізійної групи телеканалу TVP у жовтні минулого року після обшуків у віллі польського мільярдера Ришарда Краузе у Ґдині.

Інцидент трапився 15 жовтня минулого року перед будинком Ришарда Краузе (погодився на надання повних даних після затримання – ред.). Того дня за розпорядженням прокуратури у Познані Центральне антикорупційне бюро провело обшук у віллі бізнесмена.

Перед будинком Краузе зібралися журналісти місцевих та загальнонаціональних ЗМІ. Ввечері Краузе відвезли до Познані (бізнесмена та ще 11 осіб підозрюють у незаконному виведенні 90 мільйонів злотих з компанії Polnord. Суд відмовився арештувати його – ред.).

Журналісти почали від’їжджати від вілли, а на місці працювала ще команда TVP, яка закінчила зйомки після затримання. Увечері до будинку батьків приїхав теж син Алєксандр К.

За словами прокуратури, він погрожував журналісту TVP знищенням техніки та позбавленням життя.

Речниця Окружної прокуратури в Ґданську Ґражина Вавринюк повідомила, що під час суперечки між обвинуваченим та членами телевізійної групи Алєксандр К. розпочав шарпанину та відштовхнув руками одного із потерпілих – журналіста TVP, чим порушив його тілесну недоторканість. Обвинувачений також схопив оператора TVP за одяг та почав його штовхати, а потім вдарив кулаком в голову. Потерпілий впав на землю, а Алєксандр К. вдарив його ногою по голові.

Прокуратура висунула Алєксандру К. три обвинувачення у скоєнні злочинів: погрозах працівнику TVP, насильстві з метою змушування членів групи TVP покинути територію перед будинком Ришарда К., шляхом заподіяння легкої шкоди здоров’ю одному з потерпілих та порушенні тілесної недоторканості іншої потерпілої особи.

Поведінку обвинуваченого кваліфікували як проступки хуліганського характеру, оскільки Алєксандр К. діяв публічно та без причини, демонструючи тим самим грубе нехтування законом, повідомили у прокуратурі.

Алєксандр К. зізнався у завданні удару рукою та ногою потерпілому в голову, вказавши, що він був роздратований ситуацією, пов’яаною із затриманням його батька Ришарда К.

Обвинувачений не визнав своєї вини у вчиненні інших правопорушень. Йому загрожує до 3 років позбавлення волі.

PAP/Т.А.