При Мавзолеї радянських солдатів у Варшаві поставлять білборди про війну в Україні
МЗС Польщі (ілюстративне фото) Gnesener1900, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

При Мавзолеї радянських солдатів у Варшаві поставлять білборди про війну в Україні

Як повідомило російське посольство, МЗС Польщі не рекомендувало проводити тут церемонію 9 травня, тому посол лише покладе квіти. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

9 травня біля Мавзолею радянських солдатів на вулиці Жвірки і Віґури у Варшаві з’являться рекламні щити, на яких зображена війна в Україні, аналогічні як у кампанії #StopRussiaNow за кордоном.

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна заявив, що вони будуть там розміщені від 9.00 ранку до післяобідньої пори.

У Росії 9 травня відзначають День перемоги. 7 травня посольство РФ у Варшаві повідомило, що скасовує церемонію покладення квітів при пам’ятнику, присвяченому російським солдатам. Як написано в комюніке, її проведення не рекомендувало Міністерство закордонних справ Польщі. Свій спротив висловив також президент Варшави Рафал Тшасковський. Як повідомило російське посольство, опівдні в цьому місці покладе вінок посол РФ в Польщі Сєрґєй Андрєєв.

Кладовище-мавзолей радянських солдатів займає 19 гектарів. Його створено кілька років після Другої світової війни. Там поховано останки понад 20 тисяч солдатів, які полягли в 1944-1945 роках.

IAR/Н.Б.