Радник президента Дуди про затримання польського літака в РФ: Демонстрація сили
Paweł MuchaMaciej Biedrzycki/ KPRP – Twitter/@prezydentpl

Радник президента Дуди про затримання польського літака в РФ: Демонстрація сили

Павел Муха, радник президента Польщі заявив, що на арешт російського опозиціонера, якого співробітники ФСБ вивели з літака польських авіаліній, Варшава реагуватиме «відповідно до міжнародного та авіаційного законодавства». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На арешт російського опозиційного активіста, якого вивели з літака PLL LOT у Санкт-Петербурзі, «ми будемо реагувати відповідно до міжнародного та авіаційного законодавства, належним чином і адекватно», – заявив у середу радник президента Польщі Павел Муха.

У понеділок увечері в аеропорту Санкт-Петербурга був заарештований Андрєй Півоваров, колишній директор організації «Відкрита Росія», що пов’язана з Міхаілом Ходорковським. Півоварова вивели з літака польських авіаліній LOT, який мав летіти з Санкт-Петербурга до Варшави.

Радник президента Польщі Павел Муха сказав в ефірі Польського радіо, що затримання російського опозиціонера це «демонстрація сили». Політик зазначив, що «пасажир цього літака проходив звичайну реєстрацію». – Тож ця зупинка або подальші дії, вжиті після того, як літак почав руління, здаються ірраціональними, якщо ми подивимось на це об’єктивно, – оцінив він.

Радник президента Анджея Дуди заявив, що «з іншого боку, це має бути роз’яснено з точки зору міжнародного права, авіаційного права». Політик нагадав, що у вівторок Міністерство закордонних справ «розпочало відповідні дії» у зв’язку з цією ситуацією.


PAP/PR1/Л.І.