Росіяни пропонують негайно відключити газ Польщі

Росіяни пропонують негайно відключити газ Польщі

Російські ЗМІ б’ють на сполох, що Польща має намір «привласнити» частину газопроводу Ямал-Європа. Вони також закликають Москву вживати активніших превентивних заходів, у тому припинення поставок газу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росіяни стверджують, що плани «Gaz-System» показують, неначе польська компанія мала намір привласнити частину системи передачі та використовувати її для експлуатації терміналу СПГ. Вони б’ють на сполох, що в результаті цих дій «Ґазпром» може втратити до 6 млрд. м3 ринку, – повідомляє energetyka24.com.

У статті автори задумуються, яким чином «Варшава має намір перехопити частку» «Ґазпрому» «на згаданому відрізку». Вони вважають, що Польща може забезпечити Ямал як частину штрафу, накладеного на «Ґазпром» Управлінням конкуренції та захисту споживачів (29 млрд злотих, справа зараз перебуває в Суді з питань захисту прав споживачів після апеляції росіян).

Другим із підступних планів має бути викуп, але не звичний – «Варшава вже може почати запроваджувати дії, спрямовані на штучне зниження ринкової вартості активів».

«У будь-якому випадку, наша країна не повинна чекати нічого хорошого від поляків. Можливо, Росії також слід діяти заздалегідь, залишаючи “впертих партнерів” без газу навіть зараз?», – робить висновок finobzor.ru.

Звичайно, обговорювані теми мають мало спільного з реальністю. Москва явно незадоволена розвитком газових відносин з Польщею в останні роки. Закінчення контракту «Ямал» у 2022 році та болісне рішення арбітражу між PGNiG та «Ґазпромом», в результаті якого росіяни повинні були передати польській компанії 6 мільярдів злотих, неабияк хвилюють Кремль.

Польща диверсифікує поставки, і окрім розбудови терміналу ЗПГ Свіноустя та будівництва ще одного в Ґданську, «Gaz-System» будує Baltic Pipe, тобто газопровід, який дозволить транспортувати газ із Норвегії, через Данію до Польщі.

energetyka24.com/Л.І.