Саміт НАТО у Мадриді розпочнеться 28 червня ввечері
Іспанська поліція біля центру IFEMA перед майбутнім самітом НАТО в Мадриді, 27.06.2022 PAP/EPA/Mariscal

Саміт НАТО у Мадриді розпочнеться 28 червня ввечері

Президент Анджей Дуда представлятиме Польщу на саміті лідерів НАТО, який розпочнеться ввечері 28 червня у Мадриді. Головна тема зустрічі – вторгнення Росії в Україну та безпека Європи. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Саміт лідерів НАТО розпочнеться ввечері 28 червня у Мадриді. Війна Росії проти України зробила саміт у Мадриді однією із найважливіших зустрічей НАТО за останні десятиліття. Лідери країн-членів Альянсу мають передусім дати зелене світло суттєвій перебудові щод присутності військ НАТО у Східній Європі. Йдеться про збільшення кількості військ на східному фланзі Північноатлантичного альянсу. 

Польща буде однією з країн, куди додатково спрямують солдатів, хоча деталі стануть відомі в найближчі тижні після саміту. Голова Бюро національної безпеки Павел Сольох вважає, що мадридські домовленості підвищать безпеку всієї Центральної Європи.

«Після цього саміту НАТО стане сильнішим, якщо йдеться про підтримку України, але передусім безпеки східного флангу та безпеки Польщі в регіональному контексті», – каже Павел Сольох.

Польщу на саміті НАТО представлятиме президент Анджей Дуда, який має заплановані зустрічі з лідерами Нової Зеландії, Південної Кореї, Австралії та Словенії.

Офіційні наради розпочнуться 29 червня 2022 року.

IAR/Д.Н.