Санкції США та ЄС вдаряють у Роскосмос
У День космонавта в РФ згадують Юрія Ґаґаріна, 12 квітня 2021 року EPA/SERGEI ILNITSKY

Санкції США та ЄС вдаряють у Роскосмос

Вашингтон і Брюссель ввели санкції проти Росії, зокрема, через її агресію проти України та втручання у демократичні процеси інших держав. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Російська космічна корпорація Роскосмос втрачає контрагентів, – повідомило агентство Ria Novosti. «Іноземні компанії та організації відмовляються від співпраці, побоюючись американських та євросоюзних санкцій», – заявив очільник Роскосмосу Дмітрій Роґозін. Вашингтон і Брюссель ввели санкції проти Росії у зв’язку з її агресією проти України, втручанням у демократичні процеси інших держав та підозрою, що російські служби відповідальні за атаки на політичних противників Кремля.

Кореспондент Польського радіо в Москві Мацєй Ястшембський передає, за повідомленням російських агентств, що у Вашингтоні вже кілька років тому вирішено від 2023 року не користуватися російськими послугами космічного сектора, в тому числі ракетами та космодромами. США ввели санкції проти 41 російської компанії, включно із Центром управління польотами. Як повідомив очільник Роскосмосу, деякі іноземні контрагенти, побоюючись санкцій, припинили співпрацю з Росією. Дмітрій Роґозін, зокрема, вказав компанії, які відмовилися від запуску своїх пристроїв на навколоземну орбіту за допомогою російських ракет, та західних виробників, які зупинили продаж спеціалізованого обладнання російським космічним компаніям.

Крім політичних питань, пов’язаних з агресивною політикою Кремля, США звинуватили Росію у використанні космічного сектора у військових цілях.

IAR/Н.Б.