Сейм Польщі прийняв резолюцію щодо переслідування поляків у Білорусі
Сейм прийняв резолюцію про переслідування поляків у Білорусі PAP/Wojciech Olkuśnik

Сейм Польщі прийняв резолюцію щодо переслідування поляків у Білорусі

Сейм закликає міжнародне співтовариство солідарно та рішуче реагувати на незаконні дії білоруської влади. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Сейм ухвалив резолюцію про переслідування поляків у Білорусі. Документ прийнято шляхом акламації. У резолюції зазначається, що Сейм солідарний із затриманими та репресованими співвітчизниками, зокрема, Анжелікою Борис та Анджеєм Почобутом, і вимагає якнайшвидшого їх звільнення та припинення всіх репресій проти них.

Текст резолюції зачитав заступник голови Сейму Ришард Терлєцький:

«Сейму Республіки Польща висловлює протести проти жорстокої кампанії репресій, розв’язаної білоруською владою проти громадян Білорусі польської національності, котрі прагнуть займатися культурно-освітньою діяльністю та плекати національну традицію. Сейм Республіки Польща виступає проти принижень усіх демократичних стандартів, втручаннь у функціонування організацій польської меншини, а особливо Союзу поляків у Білорусі».

У резолюції зазначено, що дії білоруської влади явно суперечать міжнародним зобов’язанням Білорусі щодо захисту національних меншин та двостороннім польсько-білоруським угодам про захист польської меншини, загострюють напруженість та поглиблюють самоізоляцію країни в міжнародному масштабі.

Водночас Сейм закликає міжнародне співтовариство реагувати солідарно та рішуче на незаконні дії білоруської влади.

IAR/Л.І., Т.А.