Сейм засудив насильство з боку білоруської влади та попросив уряд швидко прийняти біженців з Білорусі
Варшава – Сейм – 14.08.2020р. PAP/Radek Pietruszka

Сейм засудив насильство з боку білоруської влади та попросив уряд швидко прийняти біженців з Білорусі

У резолюції, прийнятій у п’ятницю шляхом акламації, Сейм Польщі засудив застосування жорстокого насильства та масових репресій владою Алєксандра Лукашенка та попросив уряд про можливість швидко приймати біженців із Білорусі. Сейм також закликав ЄП, Раду Європи та Європейську комісію до рішучих дій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Маючи на увазі спільну боротьбу поляків і білорусів за свободу і демократію, особливо в соту річницю Варшавської битви 1920 року, залишаючись вірними традиції “Солідарності” у 40-у річницю її заснування, Сейм Республіки Польща рішуче засуджує застосування жорстокого насильства та масових репресій з боку влади Аляксандра Лукашенка проти білоруського суспільства та фальсифікації результатів президентських виборів у Республіці Білорусь 9 серпня 2020 року», – йдеться у резолюції.

«Внаслідок безпрецедентного масштабу жорстокого насильства щодо білоруських громадян загинули дві людини, кілька сотень отримали поранення, понад 7000 були заарештовані або затримані, а величезна кількість учасників мирних акцій протесту була побита офіцерами ОМОН, міліцією та спецпідрозділами», – додано.

Крім того Сейм, – як читаємо в резолюції – перед «драматичною ситуацією» хоче «запевнити всіх білорусів у солідарності та підтримці». «Ми наполегливо вимагаємо від влади в Мінську негайно звільнити всіх заарештованих і припинити репресії та насильство проти суспільства», – йдеться у резолюції.

Сейм також просив уряд розпочати надання гуманітарної допомоги жертвам переслідування в Білорусі та «створити можливість швидкого прийняття політичних біженців із Білорусі».

«Сейм Республіки Польща закликає Європейський парламент, Європейську раду та Європейську комісію прийняти рішучі дії задля підтримки білоруського громадянського суспільства», – йдеться у резолюції.

Протести в Білорусі тривають з неділі, коли були оголошені перші результати екзит-полу, де переміг Аляксандр Лукашенка.

Нагадаємо, раніше подібну резолюцію одноголосно схвалив Сенат, закликавши Мінськ припинити репресії та розпочати діалог з громадянами, а президента та уряд Польщі здійснити тиск на білоруську владу та скликати Раду національної безпеки.

РАР/Л.І.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.