Сенатська комісія закордонних справ прийняла ухвалу у справі агресивних дій Російської Федерації щодо України
Прапори Польщі та України foto:pixabay/kolaż Nazar Oliynyk PRdZ

Сенатська комісія закордонних справ прийняла ухвалу у справі агресивних дій Російської Федерації щодо України

У документі підтверджується, що український народ має повне право до самовизначення, також і до вибору своєї стратегічної орієнтації та своїх союзів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Комісія закордонних справ і Європейського Союзу Сенату Польщі прийняла ухвалу у справі агресивних дій Російської Федерації щодо України. Комісія висловила у ній «глибоку повагу українському народові, що захищає свою незалежність». Також у документі підтверджується, що український народ має повне право до самовизначення, також і до вибору своєї стратегічної орієнтації та своїх союзів. В ухвалі, зміст якої зачитав голова Комісії, сенатор «Громадянської коаліції» Боґдан Кліх, Комісія також розкритикувала дії Російської Федерації.  

«Комісія закордонних справ і Євросоюзу вважає, що дії Російської Федерації є загрозою для безпеки на нашому континенті, а також черговою спробою піддати під сумнів засаду непорушності кордонів у Європі. Комісія закликає владу Російської Федерації припинити подальшу ескалацію і дестабілізацію в регіоні».

У прийнятій ухвалі Комісія також звертається до лідерів країн-членів НАТО, аби вони розпочали консультації у форматі 4-ої статті Вашингтонського договору. Підкреслюється, що лише сильна позиція країн ЄС та НАТО може запобігти подальшій військовій ескалації та війні. Також у тексті ухвали є звернення «до людей доброї волі, аби вони підтримали українських патріотів у захисті суверенності їхньої батьківщини».

У понеділок голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що зараз біля кордону з Україною і у нелегально анексованому Криму знаходиться близько 150 тисяч російських військових.

IAR/М.К.