Східне партнерство - дорогі сусіди, не очікуйте надто багато
10-річний ювілей ЄС-Східне партнерствоEPA/STEPHANIE LECOCQ Dostawca: PAP/EPA.

Східне партнерство – дорогі сусіди, не очікуйте надто багато

Брюссель святкує десятиріччя програми Східного партнерства, однак причин для радості є дедалі менше, – наголошує «Dziennik Gazeta Prawna». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Із шести країн, що входять до програми Східного партнерства, досі завдяки цій ініціативі найбільше скористали Грузія, Молдова і Україна. Останніми роками Східне партнерство почало доволі сильно гальмувати, а причин для цього є кілька, – вказує «Dziennik Gazeta Prawna».

І це не лише криза в ЄС. Для нікого не секрет, що серйозним гальмом у розвитку програми Східного партнерства є французи. Деякі країни Євроспільноти не хочуть погіршувати своїх взаємин із Кремлем, тому зберігають статус-кво.

Парадоксально, попри загострення політики щодо Москви, введення санкцій за порушення територіальної цілісності України, в ЄС нині важко сформулювати амбітну політику щодо країн Східного партнерства, – говорить експертка Польського інституту міжнародних справ Ельжбєта Каца. Втім, самі країни-члени програми мають труднощі з реалізацією прийнятих зобов’язань, зокрема, що стосуються питання корупції.

Нині Варшава представляє свою ідею на Східне партнерство. Віце-міністр закордонних справ Конрад Шиманський називає конкретні сектори для розвитку подальшої співпраці, – це енергетична безпека, економічний обмін, співпраця у побудові єдиного цифрового ринку, скасування роумінгу, будівництво дорожніх мереж і залізничних сполучень. На погляд Шиманського, існуючі угоди повинні бути адаптовані до нових викликів і прагнень наших сусідів.

Л.І.