Смерть Качинського на совісті Путіна? - Польща офіційно озвучила причини катастрофи

Смерть Качинського на совісті Путіна? – Польща офіційно озвучила причини катастрофи

Вибух тротилу став причиною загибелі президента Польщі Леха Качинського, вибухівка була закладена в літак під час ремонту в Росії – Польське Радіо. 10 квітня цього року виповнилося 10 років з дня жахливої ​​трагедії під Смоленськом, тоді загинуло все військово-політичне керівництво Польщі, сам Лех Качинський і його дружина Марія, всього 96 осіб. Довгих десять років поляки затягували з оприлюдненням офіційних результатів експертиз. Хоча було дуже багато всіляких версій, основною причиною проходив теракт. Про це повідомляє Upmp.news посилаючись на офіційний блог Головного редактора інформаційного агентства «UkrPress.info» Олексія Воронцова.

Зі свого боку Росія постійно ставила всілякі палиці в розслідування цього гучного процесу. І ось, нарешті Польська комісія з повторного розслідування катастрофи Ту-154, прийшла до висновку, що вибух тротилу, став причиною аварії, в літак президента Польщі Леха Качинського вибухівка була закладена під час ремонту в Росії.

Польське Радіо зазначає, що комісія під керівництвом екс-міністра оборони Польщі Антонія Мацеревича в п’ятницю, 31 липня, опублікувала проміжний звіт щодо виконання за кілька років роботи. Відзначається, що за даними експертів прогриміло два вибухи, один в лівій частині літака, другий – в центральній частині. Це призвело до смертельної авіакатастрофи, в якій загинули всі 96 пасажирів, в тому числі і Качинський.

Про те, що авіакатастрофа сталася через вибухи, говорить і той факт, що загиблі отримали травми, характерні саме для вибухів тротилу і подібних речовин. Зокрема, тіла більшості жертв були розірвані на частини, більше половини загиблих виявилися без одягу, приблизно 47% пасажирів сильно обгоріли. Більш того, багато тіл були пронизані сторонніми предметами – осколками обшивки, склом і навіть частинами металевих конструкцій.

Перший вибух знищив ліве крило літака. Після цього спрацювала друга бомба, її заклали близько так званого “генеральські відсіку” в центральній частині лайнера. Саме другий вибух і вбив всіх високопоставлених пасажирів, які знаходилися там. При розслідуванні залишків літака експерти виявили сліди пентріта, гексогену і тротилу.

У Twitter з’явилося відео, опубліковане головою комісії Сейму Антонієм Мацеревичем. На кадрах були показані реконструйовані останні хвилини польоту літака з Качинським.

Відзначимо, що смертельна авіакатастрофа з Лехом Качинським стала 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Розслідування не завершене досі. При цьому його ведуть як російська сторона, так і прокуратура Польщі. Росія не раз заявляла, що Польща не отримає уламки літака, поки Росіяни не завершать своє розслідування. Через рік після трагедії було опубліковано Міждержавного авіаційного комітету доповідь, де стверджувалося, що літак з Качинським розбився через помилку пілотів, які не зуміли прийняти вірне рішення в умовах поганої погодної видимості. Що цікаво, польська комісія на чолі з тодішнім міністром внутрішніх справ Єжи Міллером вела власне розслідування, і результати виявило схожими.

Новий уряд Польщі дані Висновки порахувало непереконливими. У 2016 році розслідування почалося знову, Варшава вирішила довести справу до кінця. Згідно з висновками, літак з Качинським було зруйновано саме в небі тоді і прогриміли вибухи.

Зараз розслідування перебуває на незавершеній стадії. Головна причина – Росія не віддає частину уламків літака, і інші важливі докази, в тому числі і “чорні ящики” із записами.

Раніше в Польщі заявляли, що саме Росія спровокувала смертельну авіакатастрофу з Качинським. Зокрема Мацаревіч говорив про те, що були виявлені нові дані, які стосуються трагедії під Смоленськом.

Поляки назвали вибух причиною Смоленської трагедії – сьогодні 8 років

Мацаревіч ще кілька років тому говорив, що були виявлені записи переговорів екіпажу, в результаті чого можна говорити про причетність Росії і диспетчерів до загибелі Качинського та всіх інших пасажирів, які летіли в одному літаку з президентом Польщі.