Спікерки парламентів країн ЄС обговорювали підтримку швидкого вступу України до Європейського Союзу
Спікерка Сейму Ельжбєта Вітек на засіданні Сейму, 25.05.2022 PAP/Leszek Szymański

Спікерки парламентів країн ЄС обговорювали підтримку швидкого вступу України до Європейського Союзу

Очільниці парламентів країн Європейського Союзу зустрілися під час відеоконференції, щоб обговорити підтримку швидкого вступу України до ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Спікерки парламентів країн Європейського Союзу взяли участь у відеоконференції, під час якої обговорювали підтримку швидкого вступу України до ЄС. У зустрічі взяли участь: спікерка Сейму Ельжбєта Вітек, голова Федеральної ради Австрії Крістін Шварц-Фукс, голова Палати представників Кіпру Анніта Деметріу; голова Конгресу депутатів Іспанії Мерічель Батет Ламанья та спікерка Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен. Спеціальним гостем відеоконференції стала заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Ельжбєта Вітек зазначила, що Україна «як жодна інша країна» заслуговує на прискорений вступ до ЄС. «Це свідчить про її прихильність таким цінностям, як свобода, демократія, права людини, боротьба за незалежність батьківщини, готовність до самопожертви, тобто всім цінностям, про які говорить ЄС», – сказала спікерка Сейму, наголосивши, що Україна «платить ціну за те, що висловила готовність приєднатися до ЄС і на очах усього світу показує, що вона має бути в європейській сім’ї».

Очільниці парламентів обговорили ініціативи для воєнних біженців з України. Ельжбєта Вітек повідомила, зокрема, про психологічну допомогу для вимушених переселенців з України. Решта запропонованих ідей стосувалися підготовки інформаційних листівок для біженців з України, а також допомоги у подоланні мовного бар’єру за допомогою телефонних додатків чи безкоштовних онлайн-курсів із вивчення мови.

PAP/Д.Н.