Станіслав Карчевський наголосив у Литві на проблемах польської нацменшини
Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Станіслав Карчевський наголосив у Литві на проблемах польської нацменшини

Маршал Сенату Польщі завершив дводенний візит з нагоди 25-річчя польсько-литовського Договору про дружбу та добросусідське співробітництво. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Завершився візит до Литви маршала польського Сенату Станіслава Карчевського. Політик виступив у Сеймі Литви з нагоди 25-річчя польсько-литовського Договору про дружбу та добросусідське співробітництво. У своїй промові Станіслав Карчевський сказав про втілені в життя пункти цього договору. Але не бракувало теж критичних зауважень, зокрема, в контексті ситуації польської національної меншини в Литві:

«Литовські поляки надалі не можуть писати свої прізвища в оригіналі, ані вживати топографічних назв польською мовою. Натомість литовці, громадяни Польщі, можуть писати свої прізвища згідно із литовським записом, а на території, яку вони населяють, можна використовувати двомовні назви місцевостей та вулиць».

Трактат між Польщею та Литвою підписано 26 квітня 1994 року. У документі йдеться про те, що обидві держави повинні формувати своє взаємовідносини згідно з духом довіри, взаємоповаги та рівності і добросусідства.

IAR/Я.С.