Стартувала відеозустріч Консультативного комітету президентів Польщі та України
Канцелярія президента Республіки Польща (ілюстративне фото) https://www.prezydent.pl/

Стартувала відеозустріч Консультативного комітету президентів Польщі та України

Темами зустрічі представників президентів Польщі та України є боротьба з пандемією, енергетична співпраця у контексті загрози Nord Stream 2, діяльність у Люблінському трикутнику, ситуація у Білорусі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок розпочалося засідання Консультативного комітету польського та українського президентів. Темами зустрічі є: пандемія, безпека в регіоні, енергетичні питання та діяльність у Люблінському трикутнику.

Голова Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський повідомив, що зустріч триватиме кілька годин і завершиться в другій половині дня. Через пандемію зустріч відбувається у форматі відеоконференції. Після закінчення сесії Канцелярія президента видасть комюніке.

Щерський, як уповноважений президента, очолює польську сторону Комітету; його українським відповідником є Ігор Жовква – заступник голови Офісу президента Володимира Зеленського.

Як зазначив Щерський, серед багатьох тем, які розгляне Комітет, буде пандемія COVID-19, а також енергетичні питання, включно зі спільними діями в трансатлантичному вимірі проти проектів, що загрожують енергетичній безпеці в усьому регіоні, таких як Nord Stream 2.

Учасники зустрічі також обговорять питання, пов’язані із захистом прав національних меншин у Польщі та Україні, та питання, присвячені історичній пам’яті.

«Ми також обговоримо ситуацію у Білорусі, особливо нинішню хвилю репресій проти польської меншини, яка проживає в цій країні», – сказав Щерський.

Як додав посадовець, Комітет «розгляне імплементацію положень Спільної декларації Президента Республіки Польща Анджея Дуди та Президента України Володимира Зеленського від 12 жовтня 2020 року».

«Обидві сторони також обговорять питання координації діяльності у межах Люблінського трикутника, Кримської платформи, що створюється», – поінформував він.

Щерський додав, що у межах зустрічі також буде окрема сесія, присвячена економічним питанням. «На перший план висувається необхідність подальшого інтенсивного розвитку інфраструктурних та транспортних проектів, таких як ViaCarpatia, яка має сприяти подальшому збільшенню систематично зростаючої торгівлі між Польщею та Україною», – підкреслив посадовець.

Він теж зазначив, з моменту свого створення Комітет є важливою платформою для дискусій між Польщею та Україною, за допомогою якої обговорюються найважливіші поточні питання двосторонніх відносин безпосередньо у зв’язку з міжнародною ситуацією.

PAP/Т.А.