Суд у Твєрі надалі не пояснює рішення усунення катинських таблиць
Незаконний демонтаж невідомими меморіальних таблиць із фасаду Тверського державного медичного університету (фото із сторінки Artem Vazhenkov у Facebook) facebook.com/artem.vazhenkov

Суд у Твєрі надалі не пояснює рішення усунення катинських таблиць

Жодна із установ у Твєрі досі не надала пояснення до рішення про демонтаж меморіальних дошок, присвячених розстріляним сталінськими катами полякам. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Суд у російському місті Твєрь надалі не надає обґрунтування рішення про демонтаж меморіальних дошок, присвячених жертвам Катинського злочину. 25 лютого було оголошено рішення про відмову у задоволенні позову у цій справі, і на сьогоднішні невідомо, на яких підставах.

«Ми чекаємо, тому що не можемо підготувати апеляцію без обґрунтування», – сказав Польському радіо адвокат організації «Меморіал» Владімір Трєґубов.

Таблиці, присвячені пам’яті польським офіцерам та громадянам Радянського Союзу, вбитим НКВС, були на фасаді медичного університету в Твєрі. Їх зняли в травні минулого року, але жодна із тверських установ не визнала, що прийняла таке рішення. Скаргу на університет подали історики з „Меморіалу” та деякі сім’ї жертв Катинського злочину. 25 лютого суд відхилив позов, але обґрунтування не надав. Адвокату Владіміру Трєґубову, який попросив текст обґрунтування, сказали, що коли документ буде підготовлений, секретаріат суду повідомить його сам.

Організація „Меморіал” розцінила демонтаж пропам’ятних таблиць як незаконний акти і вимагає відновлення пам’ятних знаків у тому місці, звідки вони були вилучені. На думку незалежних російських істориків, прокремлівські кола намагаються стерти сліди радянських злочинів, щоб очистити імідж колишнього Радянського Союзу.

IAR/Т.А.