Суд у Варшаві не продовжив арешт Славоміра Новака

Суд у Варшаві не продовжив арешт Славоміра Новака

Окружний суд у Варшаві не продовжив арешт ексміністра транспорту Польщі та колишнього керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Окружний суду у Варшаві не продовжив тримання під вартою колишнього міністра транспорту Славоміра Новака ще на три місяці. Проти Славоміра Новака суд застосував запобіжні заходи, які не вимагають тримання під вартою.

Речниця Окружної прокуратури у Варшаві Алєксандра Скшиняш повідомила, що прокуратура оскаржить це рішення суду. За словами представниці прокуратури, рішення суду представляє дуже серйозну загрозу для належного перебігу провадження, в першу чергу, надаючи підозрюваному можливість втекти з країни.

За словами прокурора Яна Дрелєвського, Славомір Новак повинен залишатися під вартою ще три місяці – до липня. Перед слуханням прокурор пояснив, що продовження тримання під вартою було необхідним через можливість процесуального шахрайства, і те, що підозрюваний може бути покараний 15 роками позбавлення волі.
Термін відповідного тримання під вартою минає у п’ятницю, 16 квітня. Колишній міністр транспорту в уряді Громадянської платформи та Польської селянської партії перебуває під вартою з липня минулого року.

Окружна прокуратура у Варшаві підозрює Славоміра Новака у керівництві організованою злочинною групою, корупції та відмиванні грошей. Загалом, Новак мав прийняти у формі хабарів понад три мільйони злотих. Розслідування стосуються в основному 2016-2019 років, коли ексміністр транспорту в уряді Громадянської платформи очолював українське державне агентство «Укравтодор».

IAR/Л.І.