Суд в Польщі заборонив всі аборти, а протестувальниць жорстоко побили

Суд в Польщі заборонив всі аборти, а протестувальниць жорстоко побили

Поліція у Варшаві застосувала перцевий газ та фізичну до людей, які протестували проти рішення суду, яке майже повністю забороняє аборти в Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Сталось це 22 жовтня, після того, як Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, яке фактично забороняє проведення в країні абортів.

“Судді визнали невідповідним конституції положення законодавства, яке дозволяло жінці перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Цим положенням аргументували приблизно 98% абортів, які легально провели в країні минулого року.”, — зазначає видання BBC Україна.

Відтепер аборт у Польщі стане можливим лише у випадках згвалтування чи інцесту або для захисту життя матері.

Найжахливіше — те, що наслідком такого рішення суду стане створення в Польщі «абортного підпілля», а жертвами нелегальних абортів (не виключено, що і з летальними наслідками) можуть стати тисячі польських жінок.

«Пекло для жінок. Ось що означає сьогоднішній вирок політизованого Конституційного суду», — написала на своїй сторінці віце-спікер Сейму Малгожата Кідава-Блонська.

Розуміючи це і усвідомлюючи небезпеку, вже того ж вечора, у четвер, 22 жовтня, протести пройшли у Кракові, Лодзі та Щецині. Між мітингувальниками та поліцією сталися сутички саме біля будинку віцепрем’єр-міністр Ярослава Качинського, який очолює партію «Право і справедливість».

Натовп вирушив від суду до будинку Качинського, щоб висловити своє незадоволення. Протест завершився лише близько півночі. Поліція затримала близько 15 людей.

Нагадуємо, в час пандемії дозволено зібрання максимум 10-и людей. Тому саме це стало вагомим аргументом для поліції. Правоохоронці зазначають, що застосували перцевий газ лише тоді, коли мітингувальники почали кидатися камінням.