Святлана Цінахоуська: закриття польських шкіл у Білорусі – це помста за підтримку демократичної Білорусі
Опозиційна лідерка Білорусі Святлана Цінахоуська PAP/Leszek Szymański

Святлана Цінахоуська: закриття польських шкіл у Білорусі – це помста за підтримку демократичної Білорусі

В офісі фонду «Білоруський дім» у Варшаві відбулася зустріч, під час якої говорили про режим Аляксандра Лукашенки та агресію Росії проти України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Опозиційна лідерка Білорусі Святлана Цінахоуська заявила, що закриття польських шкіл у Ґродненській області, розташованої на заході Білорусі, є помстою за те, що Польща підтримує демократичну Білорусь. В офісі фонду «Білоруський дім» у Варшаві відбулася зустріч, під час якої говорили про режим Аляксандра Лукашенки та агресію Росії проти України.

Святлана Цінахоуська зазначила, що до неї надходять звернення припинити блокування польської культури та науки в Білорусі:

«У Білорусі закривають польські школи. Я отримую багато звернень з Ґродно від батьків і звичайних громадян, які висловлюють своє заперечення – мовляв, це скандал, що вони закриваються, тому що ці школи дуже потрібні. Це помста польській стороні за ту підтримку, яку Польща надає білорусам і досі підтримує демократичну Білорусь».

Колишній посол Білорусі в Польщі, голова Національного антикризового управління Павел Латушка згадав про знищення могил бійців Армії Крайової в білоруському селі Мікулішки:

«Це, безумовно, варварство над історичною пам’яттю. Це абсолютно суперечить традиціям Білорусі, тому що білоруси завжди дбають про місце поховання. Це акт політики Лукашенки, спрямований на знищення пам’яті».

IAR/Х.П.