Територія всієї Польщі увійшла до «червоної зони»
Трансляція виступу прем’єра Матеуша Моравєцького. Варшава, 23 жовтня 2020 року PAP/Mateusz Marek

Територія всієї Польщі увійшла до «червоної зони»

Прем’єр Матеуш Моравєцький, оголошуючи ці обмеження, додав, що якщо вони виявляться неефективними, необхідно буде закривати чергові сфери суспільного життя. Він також не виключив нового закриття кордонів та впровадження локдауну. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Під час прес-конференції у п’ятницю прем’єр Матеуш Моравєцький анонсував нові загальнопольські санітарно-епідеміологічні обмеження, пов’язані з розповсюдженням коронавірусу. Так від суботи, 24 жовтня, територію всієї Польщі оголошено «червоною зоною». На переконання влади, такий крок має принести результати за 10-14 днів. Якщо ж станеться навпаки, то вводитимуться чергові обмеження:

«Всі правила, до котрих вже звикли ті, хто в “червоній зоні” живе, працює, навчається, діють на території всієї Республіки Польща. По-друге, початкова школа в класах від 4 до 8 працюватиме в дистанційному режимі. Відповідальність за ефективність наших дій лежить на всіх, зокрема й на дітях і молоді. Їхнє завдання і їхня відповідальність полягатиме також у тому, що від 8 до 16 годин вони не можуть також самі виходити, зустрічатися у групах. У зв’язку з цим також (це відбуватиметься – ред.) лише під наглядом дорослих».

Прем’єр Матеуш Моравєцький, оголошуючи ці обмеження, додав, що якщо вони виявляться неефективними, необхідно буде закривати чергові сфери суспільного життя. Він також не виключив нового закриття кордонів та впровадження локдауну:

«Найважливішими є здоров’я, життя і стабільність системи охорони здоров’я. наразі ще доступні ліжка, ліжка з апаратами штучної вентиляції легень. Це приблизно 40%. Але ми повинні усвідомлювати, що коли б були потрібні такі подальші рішучі кроки, як закриття кордонів, що було навесні, чи різноманітні заборони на пересування або глибокий локдаун, закриття дуже багатьох сфер економічного життя, то треба буде на такий крок відважитися якщо розповсюдження заражень не сповільниться».

IAR/А.М.