Третій потік фінансування з Норвезьких фондів та EOG
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji III edycji Funduszy norweskich i EOG, 12 bm. w Warszawie. PAP/Marcin Obara

Третій потік фінансування з Норвезьких фондів та EOG

У Варшаві відкрили третій випуск програми Норвезького фінансового механізму та фінансового механізму Європейського економічного простору. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Угоду, яка стосується третього випуску програми Норвезького фінансового механізму та фінансового механізму Європейського економічного простору, підписали у Варшаві міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квєцінський та посол Королівства Норвегії Оляф Миклебуст.

Міністр інвестицій і розвитку Єжи Квєцінський звернув увагу, що досі Польща отримала понад один мільярд євро і завдяки підтримці Норвезьких фондів та фінансового механізму Європейського економічного простору зреалізувала сотні проєктів. Як додав міністр, у третьому випуску Польща незмінно є найбільшим бенефіціаром цих коштів. За його словами, до Польщі «надходить потік у 809 мільйонів євро».

За словами Єжи Квєцінського, завдяки Норвезьким фондам зменшуються економічні, суспільні різниці та розходження між європейськими регіонами. До підписаних раніше договорів у галузі освіти, досліджень та місцевого розвитку додано нові, які стосуються культури, охорони здоров’я, внутрішніх справ, інновацій та підприємництва. Польська сторона чекає ще на фінансування у сфері навколишнього середовища.

Посол Королівства Норвегії Оляф Миклебуст повідомив, що в цьому випуску Норвезьких фондів Польща може використати понад 800 мільйонів євро протягом п’яти років. Як зазначив дипломат, ними скористаються передусім місцеві жителі, але й країни-донатори. Лозунгом цього випуску є: «Спільно діємо на благо зеленої, конкурентоспроможної Європи, яка сприяє супільній інтеграції».

Програма Норвезького фінансового механізму та фінансового механізму Європейського економічного простору – це фінансова допомога, яку Норвегія, Ісландія і Ліхтенштейн, котрі не належать до Європейського Союзу, призначають 16 країнам Євроспільноти взамін за доступ до внутрішнього ринку ЄС.

IAR/Н.Б.