Турув: Польща розраховує на позитивне завершення переговорів із Чехією
Речник польського уряду Пьотр Мюллєр. Варшава, 23 вересня 2021 року PAP/Tomasz Gzell

Турув: Польща розраховує на позитивне завершення переговорів із Чехією

Пьотр Мюллєр зазначив, що польсько-чеські дипломатичні взаємини сьогодні насамперед зосереджені на вирішенні питання довкола копальні у Туруві. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Під час прес-конференції у Канцелярії голови Ради міністрів, що відбулася 23 вересня, речник польського уряду Пьотр Мюллєр повідомив, що Польща розраховує на позитивне завершення переговорів із Чехією щодо вугільної шахти у Туруві. На даний момент Чехія вимагає припинення її діяльності, тоді як польський уряд переконує, що не замикатиме шахти.

Пьотр Мюллєр зазначив, що польсько-чеські дипломатичні взаємини сьогодні насамперед зосереджені на вирішенні питання довкола копальні у Туруві:

«Я розраховую, що наші чеські партнери зауважать, що фактично такого роду дії, котрі мали місце останнім часом, не були проявом достатньої доброї волі, аби швидко цей спір закінчити. Хоча сьогодні також відбулася зустріч віце-міністра закордонних справ пана Шимона Шинковського з послом Чехії, де ми також представили інформацію щодо пропозицій і вирішення цього спору. Наша пропозиція щодо договору про надання конкретних фінансових засобів надалі актуальна».

У понеділок, 20 вересня, Суд Європейського Союзу прийняв рішення, відповідно до якого Польща має платити Європейській комісії 500 тисяч євро на день за незастосування тимчасових запобіжних заходів та продовження видобутку бурого вугілля на шахті у Туруві.

Наприкінці лютого Чехія подала до цієї інстанції скаргу проти Польщі та домагалася застосування тимчасових запобіжних заходів, тобто заборони видобутку вугілля. У травні Суд ЄС наказав Польщі призупинити видобуток до прийняття рішення щодо цього питання.

IAR/А.М.