Тверський суд не представив обґрунтування свого рішення стосовно відмови розслідування справи демонтажу пам’ятних таблиць
Ілюстраційне фото Pxhere/domnena publiczna

Тверський суд не представив обґрунтування свого рішення стосовно відмови розслідування справи демонтажу пам’ятних таблиць

Ця справа має політичний характер і рішення в ній не приймає Твер, – вважає «Меморіал». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Тверський суд сьогодні не представив обґрунтування свого рішення стосовно відмови розслідування справи демонтажу пам’ятних таблиць жертвам катинського злочину. Від рішення суду в Твері минув тиждень, і 26 лютого прозвучала заява, що обґрунтування буде представлено 5 березня.

«Ця справа має політичний характер і рішення в ній не приймає Твер», – коментує Владімір Трєґубов, юрист Правозахисного товариства «Меморіал», котре направило позов у справі демонтажу пам’ятних дошок, які вшановують поляків, закатованих НКВД. Оскільки власником будинку є Тверський медінститут, «Меморіал» скерував позов проти цього вишу. Керівництво медінституту заявило, що діяло згідно із рекомендаціями прокуратури, а прокуратура висловила сумнів, що в цьому будинку містився штаб НКВД.

Владімір Трєґубов вважає, що рішення у цій справі не приймалося у Твері:

«Очевидно, що рішення в цій справі не приймала тверська прокуратура, як нам намагаються представити справу. Рішення прийнято у вищих інстанціях. Гадаю, що якби суд вирішив, що демонтаж був незаконний, то це можна було би назвати чудом».

Правозахисне товариство «Меморіал» та родини тринадцятьох жертв катинського злочину вимагають, щоби пам’ятні таблиці повернулися на будинок Тверського медінституту. Варшава, Європейський Союз та США висловили обурення демонтажем таблиць.

Нагадаємо, у травні минулого року зі стіни будівлі, що належить Тверському медичному університету, знято дві пропам’ятні таблиці, які вшановують пам’ять польських офіцерів, вбитих службовцями НКВС навесні 1940 року на подвір’ї перед цим будинком. Правозахисне товариство «Меморіал» намагалося встановити, за чиїм наказом було ці дошки демонтовано, але, оскільки цього не вдалося з’ясувати, до суду було направлено позов проти Медичного університету, котрий є власником будинку. Тверський суд відхилив позов. 

IAR/Я.С.