У «білому містечку» у Варшаві на знак протесту застрелився чоловік
“Біле містечко 2.0” перед Канцелярією прем’єр-міністра Польщі PAP/Paweł Supernak

У «білому містечку» у Варшаві на знак протесту застрелився чоловік

У суботу вранці на території так званого білого містечка, у якому страйкують медичні працівники, сам у себе вистрілив 94-річний чоловік, який згодом помер у лікарні від отриманих травм. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Наскільки мені відомо, у 94-річного чоловіка, який сам себе травмував у місці протесту так званого „білого містечка”, вогнепальної зброї не виявили. Підозрюється, що це був або стартовий пістолет, або якийсь файєр», – розповів Польському агентству преси (PAP) прокурор Марек Скржетуський з районної прокуратури у Варшаві.

Інцидент стався на терені «Білого містечка» на вул. Уяздовській у Варшаві в суботу вранці. Попередні висновки слідчих показують, що 94-річний чоловік сам себе покалічив.

Як повідомив Рафал Ретманяк з прес-служби столичної поліції, чоловіка з травмами обличчя госпіталізували. «На жаль, чоловік помер від отриманих травм», – сказав поліцейський.

У суботу вдень прокурор Марек Скржетуский з районної прокуратури у Варшаві сказав в інтерв’ю PAP, що слідчі розпочали провадження у цій справі. «Чоловіка доставили до лікарні, де він потім помер. Після його смерті були розпочаті всі доказові процедури. На місці події був прокурор», – зазначив Скржетуський.

«Що стосується самого інструменту, то це предмет вивчення. Наскільки мені відомо, у людини не було знайдено вогнепальної зброї. Є підозра, що це був або стартовий пістолет, або якийсь файер. Це питання вивчатимуть у наступні дні»,- підкреслив прокурор.

Він додав, що у зв’язку з провадженням та збиранням доказів, наразі не може надати більше інформації про висновки розслідування.

Польське агентство преси отримало доступ до фотографії листа чоловіка, який у суботу смертельно вистрілив у себе у «білому містечку 2.0» у Варшаві.

В рукописному листі вказано дату 18 вересня 2021 року, місце, номер екземпляра – 1. «Я віддав своє життя на знак протесту проти страйку служби охорони здоров’я (тому що є політичним проти Польщі Права і справедливості)!» – читаємо в листі. Він був підписаний іменем та прізвищем, а також містить дату народження чоловіка.

«Біле містечко 2.0» функціонує від 11 вересня, його створили після демонстрації медичних працівників біля Канцелярії прем’єр-міністра. Акція походить від «білого містечка» медсестер 2007 року.

Страйкуючі медичні працівники мають вісім вимог до уряду, зокрема, стосуються різних професійних груп та різних питань – від фінансів, організації системи охорони здоров’я до юридичних питань.

PAP/Т.А.