У Брюсселі почався саміт ЄС
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

У Брюсселі почався саміт ЄС

Серед тем саміту 27 країн – ситуація з верховенством права у Польщі, ціни на джерела енергії та ситуація на кордонах з Білоруссю. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Брюсселі почався саміт ЄС, серед тем – ситуація з верховенством права у Польщі, ціни на джерела енергії та ситуація на кордонах з Білоруссю.

 

Як повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, «маємо три основні теми цього саміту. Якщо йдеться про верховенство права у Польщі, то як я наголошувала два дні тому, основна проблема – це незалежність судочинства у Польщі. Це не новий процес, він триває, але з рішенням Верховного суду в Польщі (про першість польської конституції над законодавством ЄС – ред.) набрав більших обертів. Я чекаю на дискусії лідерів країн-членів ЄС. Ми всі повинні взяти на себе відповідальність за фундаментальні цінності».

Лідери Європейського Союзу повинні бути рішучими стосовно Польщі, – переконаний прем’єр Нідерландів Марк Рютте. Як наголошує політик, незалежність польської судової системи є ключовим питанням саміту. «Дуже важко уявити собі, як можна Польщі надавати доступ до чергового фінансування у ситуації, якщо це питання не буде вирішене», – сказав політик.

«Верховенство права Європейського Союзу і Європейського суду має ключове значення для захисту громадян усієї Європи», – вважає прем’єр-міністр Ірландії Майкл Мартін. Політик сказав, що «Ірландія має добрі двосторонні стосунки з Польще, але вважає, що верховенство закону ЄС та Європейського суду мають ключове значення для захисту громадян ЄС».

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив підтримку для позиції Польщі у питанні верховенства права. Політик назвав Польщу «найкращою державою в Європі», а пропозиції застосування стосовно Варшави санкцій – «смішними».

Перед початком саміту ЄС канцлерка Німеччини Анґела Меркель закликала вирішити спір між Польщею та Європейським Союзом за взаємною згодою. «Європейський Союз повинен знайти шляхи повернення до себе, оскільки каскад судових спорів у Європейському суді не є вирішенням проблеми, як жити відповідно до верховенства права», – сказала Анґела Меркель.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький зі свого боку ствердив, що «Польща не прогнеться під тиском шантажу». Європейська комісія припинила виплачувати Польщі кошти з фонду допомоги (36 мільярдів євро).

PAP/IAR/Я.С.