У Давосі запропонували посадити трильйон нових дерев

У Давосі запропонували посадити трильйон нових дерев

Ідея ґрунтується на дослідженнях швейцарських науковців, котрі підрахували, що така кількість дерев спроможна поглинути дві третини надміру вуглекислого газу, викинутого до атмосфери від початку промислової революції. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Трильйон нових дерев мають бути посаджені на всьому світі. Саме таку ідею, покликану захистити навколишнє середовище, було представлено під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Боротьба зі зміною клімату є головною темою цьогорічного заходу – однієї з найважливіших на світі зустрічей політиків, бізнесменів та активістів.

Пропозицію посадити протягом найближчих десяти років трильйон дерев на форумі представили його організатори, ООН та екологи. Ідея ґрунтується на дослідженнях швейцарських науковців, котрі підрахували, що така кількість дерев спроможна поглинути дві третини надміру вуглекислого газу, викинутого до атмосфери від початку промислової революції.

Про це у Давосі розповів Домінік Воґре, представник Всесвітнього економічного форуму:

«Це надзвичайно важлива ініціатива у більш широкій боротьбі зі зміною клімату, з кліматичною надзвичайною ситуацією, що ми з нею зіткнулися. Ми знаємо, що мусимо мати справу зі трансформацією промисловості, енергетичної галузі, маємо змінити нашу фінансову систему, але ми також усвідомлюємо, що рішення, які ґрунтуються на природі і, особливо, на її відновленні, – це ключове питання. І це, власне, те, з чим ми маємо впоратися».

Ініціатори проекту хочуть, аби до цієї ініціативи приєдналися як уряди різних держав, так і приватні фірми. У вівторок приєднатися до втілення цієї ідеї у життя вже пообіцяв американський президент Дональд Трамп, а в середу з відповідною декларацією виступив також президент Колумбії Іван Дуке Маркес:

«35 відсотків території Колумбії лежать в Амазонії, а 50 відсотків нашої території – це тропічні джунглі. Але ми вже давно спостерігаємо вирубку лісів. Тому ми вирішили це змінити, ставлячи перед собою велику мету: ми хочемо посалити 180 мільйонів дерев до серпня 2022 року».

Упродовж останніх годин приєднатися до цього проекту пообіцяли понад дві сотні приватних фірм. За підрахунками науковців, перед початком промислової епохи на світі було шість трильйонів дерев, тоді як сьогодні їх удвічі менше.

IAR/А.М.