У Кракові поховали Еву Демарчик
Краків, 26 серпня 2020 року PAP/Łukasz Gągulski

У Кракові поховали Еву Демарчик

Директор «Piwnicy pod Baranami» Боґдан Міцек: «Вона винесла поетичну пісню на найвищий рівень». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Вона винесла поетичну пісню на найвищий рівень», – так про померлу Еву Демарчик сказав директор «Piwnicy pod Baranami» Боґдан Міцек. На Раковицькому цвинтарі у Кракові відбувся похорон відомої артистки. Урна з прахом піснярки спочила на Алеї заслужених цього некрополя.

Саме з виступів у «Piwnicy pod Baranami» розпочалася кар’єра Еви Демарчик. Для багатьох артистів, пов’язаних з цим місцем, вона була взірцем, – зазначає Міцек:

«Вона була незвичайною людиною. Сьогодні, слухаючи Еву, ми можемо захоплюватися не лише її прекрасним голосом, але в тому була виняткова енергія, жар, якесь світло. Немає іншої такої людини, яка би так прекрасно співала поетичні пісні. Вона підняла ці пісні на вершини».

Останній концерт Ева Демарчик мала 20 років тому. «Попри відхід від публічного життя і відмови від організації концертів, Ева Демарчик залишила після себе великий творчий доробок», – додає директор «Piwnicy pod Baranami»:

«Вона лишила після себе таку кількість прекрасних пісень, згодом, звісно, нею блокованих, позаяк ми її знаємо з двох дисків. Проте існує близько 60 записаних творів, котрі, можливо, згодом, безперечно, з’являться в ефірі радіо».

Ева Демарчик здобула славу завдяки вокальним інтерпретаціям поезії Лесьмяна, Тувіма, Бачинського і Ґете.

Вона померла 14 серпня у віці 79 років.

IAR/А.М.