У Кракові з аукціону продали польсько-українські шахи. Вторговані кошти підуть на допомогу українцям
Фото з аукціону: onebid.pl

У Кракові з аукціону продали польсько-українські шахи. Вторговані кошти підуть на допомогу українцям

Унікальні польсько-українські шахи, зроблені художником Лукашем Віцяжем, продали з аукціону наприкінці травня, повідомляє Gazeta Wyborcza. Розповідаємо, хто і за скільки придбав шахи, та на що підуть вторговані кошти. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Нещодавно ми розповідали про те, що краківський митець Лукаш Віцяж на замовлення фундації Team Kraków dla Ukrainy, виготовив унікальні польсько-українські шахи. 4 травня шахи виставили на аукціон – ставки можна було робити онлайн або під час фіналу, у рамах ярмарку настільних ігор BookGame.

Фігурки шахів майстер зробив у кольорах українського прапора, а для шахівниці використав білий і червоний шпон. На шахівниці залишив автограф Ян Кшиштоф Дуда — шаховий гросмейстер із Велички.

Польсько-українські шахи продали за 7 тисяч злотих. Їх купив Гжегож Срога з Кракова. Чоловік пояснив, що це подарунок для сина, з яким він часто грає в шахи. Гжегож Срога має власний агробізнес і допомагає Україні та українським біженцям у Польщі.

Пьотр Нагліцкі з фундації Team Kraków dla Ukrainy розповідає,  що до суми, яку отримали за шахи додадуть гроші, зібрані фундацією, і завдяки цьому за два тижні відправлять транспорт з допомогою до українських дитячих будинків. Також допомагатимуть жінкам, які втекли з дітьми з Донецька та Харкова і знайшли притулок у безпечному місці в Україні.

З Кракова повезуть іграшки (м’ячі, кольорові олівці, розмальовки), протиалергічні препарати, очні краплі, сиропи від нежитю, пелюшки, серветки, а також їжу, солодощі і дитяче харчування.

О.Л.

Джерело: Gazeta Wyborcza