У листопаді комплексна експозиція з нагоди 100-річчя незалежності Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/1c1794c3-2266-4444-9281-046000294e65.file

У листопаді комплексна експозиція з нагоди 100-річчя незалежності Польщі

Виставку «Знаки свободи. Продовження польської національної ідентичності» буде можна відвідати в столичному Королівському замку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У листопаді в Королівському замку у Варшаві відкриється велика, комплексна експозиція з нагоди 100-річчя незалежності Польщі.

Виставка «Знаки свободи. Продовження польської національної ідентичності» дозволить відвідувачам доторкнутися до суті найважливіших історичних подій, від епопеї Польських легіонів до закінчення політичної революції 1989 року.

Як підкреслив директор Королівського замку професор Войцєх Фалковський, з одного боку, виставка повинна містити ідеологічне послання про минуле Польщі, а з іншого – викликати серед відвічувачів емоції.

Виставка є частиною багаторічної програми «Незалежна». Віце-міністр культури і національної спадщини Ярослав Селлін зазначив, що експозиція дуже цікава, оскільки спонукує задуматися над долею Польщі в ХХ-сторіччі та боротьбою за повернення незалежності країни.

У виставку буде включено близько 500 творів польського мистецтва; живопис, графіки, скульптури, а також фільми, рукописи, документи та сувеніри. Художню структуру виставки створять шедеври польського мистецтва – великоформатні картини Яна Матейка, твори Яцека Малчевського і Максимільяна Ґєримського. А також роботи сучасних митців, які коментують історичні та соціальні події та ставлення людей, зокрема, Юзефа Чапського, Єжи Каліни, Леона Тарасевича.

На виставці також будуть представлені звукові матеріали. Це буде збірка передач із архівів Польського радіо. Виставку можна буде відвідувати до кінця березня 2019 року. Польське радіо є партнером виставки.