У Львові відкрили виставку, присвячену 100-річчю від дня народження Івана Павла ІІ
Одна зі світлин з Іваном Павлом ІІ під час його паломництва в Україну facebook.com/museumlvivua/

У Львові відкрили виставку, присвячену 100-річчю від дня народження Івана Павла ІІ

У Львівському музеї історії релігії представили унікальну експозицію, присвячену 100-річчю від дня народження та життю Кароля Войтили. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Львівському музеї історії релігії відкрили виставку «Він змінював світ», присвячену 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ. Виставка є спільним проектом музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла ІІ» у Вадовицях, Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської архідієцезії Римсько-католицької церкви в Україні.

У відкритті експозиції взяли участь священнослужителі Римо- і Греко-Католицької церков. Через обмеження, пов’язані з пандемією, ніхто не зміг приїхати із Польщі.

Серед експонатів є унікальні світлини періоду дитинства, юності та паломництва Кароля Войтили, портрети і скульптури Івана Павла ІІ, створені сучасними польських художниками, його особисті речі, пам’ятні медалі, монети та марки.

Завдяки архієпископу-митрополиту Львівському РКЦ в Україні Мєчиславу Мокшицькому, який у 1996-2005 роках був особистим другим секретарем папи-поляка, у музеї можна побачити особисті речі святого: червону, білу та зелену сутани Івана Павла ІІ, туфлі, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, велику шкіряну теку з гербом папи.

Окрема частина виставки присвячена візиту Святішого отця в Україну в 2001 році. Це світлини, зроблені львівськими фотографами, а також поштівки, прапорці, довідники, листівки, газети та журнали. Є теж речі з приватних колекцій.

Виставка працюватиме до кінця січня 2021 року.

IAR/Т.А.