У Любліні на ратуші піднімуть прапори Польщі та України
Фото ілюстративне PAP/Karol Zienkiewicz

У Любліні на ратуші піднімуть прапори Польщі та України

Підняття прапорів Польщі та України на міській ратуші в Любліні, богослужіння українською мовою, ланцюг солідарності – ось деякі з заходів святкування 31-ї річниці проголошення Незалежності України, які відбудуться в середу в Любліні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Любліні з нагоди Дня Незалежності України на міській ратуші піднімуть прапори Польщі та України. 

«Акт проголошення незалежності України понад 30 років тому, став фундаментом для розбудови незалежної держави, але також відкритої до добросусідських відносин з Польщею. Протягом останніх кількох десятиліть ми зміцнюємо зв’язки партнерської співпраці на багатьох інституційних рівнях, а також плекаємо дружні стосунки», – підкреслив мер Любліна Кшиштоф Жук.

Він додав, що на тлі чергової хвилі агресії Люблін солідарний з українцями, які борються за свободу та демократію.

«У ці важкі дні ми надаємо гуманітарну допомогу нашим містам-партнерам і тисячам біженців, які знайшли безпечний притулок у Любліні», – наголосив Жук.

Святкування Дня Незалежності України в Любліні заплановано на середу. Розпочнуться урочистості з покладання вінків до пам’ятника воїнам УНР на православному кладовищі на вул. Липовій. На Люблінській ратуші буде піднято прапори Польщі та України. У заході візьме участь в.о. Генерального консула України в Любліні Артем Валах. Після церемонії перед мерією Любліна виступатимуть стипендіати Програми стипендій розвитку Асоціації Homo Faber: Єва Куцевіл та дитячо-юнацький хор під керівництвом Галини Навроцької.

У програмі святкувань також Божественна Літургія українською мовою, яка розпочнеться о 18 у церкві св. Йосафата на вул. Зеленій 3. А о 19-00 на Литовській площі прозвучить гімн України та створиться ланцюг солідарності.

Увечері відбудеться показ короткометражних фільмів українського мультимедійного проекту «Ukrainer», які презентують такі українські міста, як Маріуполь, Сєвєродонецьк та Херсон до окупації, та фільму «Культура vs війна» – польові дослідження цінності культури під час війни».

PAP / В.Г.