У Малопольському воєводстві відремонтували й дали житло біженцям з України
Ілюстраційне фото https://pixabay.com/pl/HalasSwiatel

У Малопольському воєводстві відремонтували й дали житло біженцям з України

Діти, які прибули з Донецької області, тікали, коли летів літак, побоюючись бомбардування, – розповідає місцевий чиновник. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Мешканці ґміни Коцмижув-Любожиця під Краковом відремонтували, придбали меблі й облаштували три квартири – власними силами і за власні гроші – й віддали їх біженцям з України. Місцеві підписали з війтом угоду, в якій зобов’язалися провести ремонт і передати помешкання українським сім’ям.

У двох квартирах, у селах Лососковиці та Дояздув, саме оселилися біженці, які прибули з Донецької області. Це п’ять матерів і десятеро дітей.

«Вони дуже переживають. Наприклад, коли приїхали малі дівчатка, мали котика й собачку і виходили з ними на прогулянку. Вони з криком тікали додому, коли літак летів до аеропорту Баліце, побоюючись, що почне стріляти. Лише жінки, які їм допомагали, пояснили: ці літаки не стріляють, а везуть людей. Цю травму нам важко уявити, а дітям залишається в пам’яті, що вони пережили в Україні через воєнні дії», – розповідає війт ґміни Коцмижув-Любожиця Марек Ямборський.

Ґмінна управа зобов’язувалася платити за утримання українських сімей. Війт і місцеві мешканці планують відремонтувати та передати біженцям ще одне приміщення – у Кшиштофожицях.

Досі понад 120 місцевих сімей прийняло у приватних будинках понад 320 біженців.

IAR/Н.Б.