У Польщі готують збільшення штрафів за незаконне працевлаштування іноземців
Фото ілюстративне https://karpacki.strazgraniczna.pl

У Польщі готують збільшення штрафів за незаконне працевлаштування іноземців

Польський уряд працює над новим законопроєктом, який має з одного боку ще більше спростити процедуру працевлаштування іноземців, а з іншого – збільшити штрафи за їхнє незаконне працевлаштування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише gazetaprawna.pl, віцеміністр сім’ї та соціальної політики Станіслав Швед розповів деякі деталі нового законопроєкту. Зокрема, він зазначив, що документ міститиме норми, які повинні зупинити багатьох роботодавців перед порушенням трудового законодавства. 

Якщо конкретніше, то зміни передбачатимуть більш суворі штрафні санкції у разі нелегального працевлаштування іноземців. Більше того, уряд працює над тим, щоб ці штрафи були пропорційними. Тобто розмір покарання залежатиме від тяжкості правопорушення. Станіслав Швед підкреслив, що не може бути так, щоб роботодавець, який працевлаштував незаконно, наприклад, одного іноземця, піддавався такому ж самому покаранню, як і роботодавець, який незаконно працевлаштував, наприклад, 200 осіб. Відтак новий законопроєкт повинен врегулювати ці норми.

За словами віцеміністра, законопроєкт буде готовий і переданий на громадські консультації одразу після закінчення літньо-відпочинкового періоду. Водночас сам уряд має схвалити його в останньому кварталі 2022 року.

Крім посилення відповідальності за незаконне працевлаштування іноземців, документ передбачає й низку нових полегшень при прийнятті на роботу іноземців. Зокрема, планується оцифрувати діючі паперово-бюрократичні процедури. Наприклад, видача ужендами праці дозволів на роботу, повідомлення ужендів праці про прийняття іноземця на роботу і т.д. Фактично після ухвалення законопроєкту всі формальності, пов’язані з працевлаштуванням іноземця, можна буде вирішити дистанційно. Це значно пришвидшить весь процес і полегшить життя роботодавцям.