У Польщі кількість заражених COVID-19 перевищила 1000, померли - 14
Ілюстрація PAP/Paweł Supernak

У Польщі кількість заражених COVID-19 перевищила 1000, померли – 14

За найновішими даними, кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом у Польщі зросла до 1051, з них 14 осіб померло. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У середу ввечері Міністерство здоров’я Польщі повідомило про чергової 20 підтверджених випадків інфікування коронавірусом. Загальна кількість заражених у Польщі перевищила 1000 і збільшилася до 1051 інфікованої особи, 14 з них померло.

Як сказав у середу віцеміністр науки та шкільництва Польщі Войцєх Максимович, коронавірус нині у Польщі призводить до смертності на рівні 2 відсотків. Вплив патогену на організм подібний до грипу, але основна різниця полягає у тому, що проти коронавірусу ніхто не має імунітету. Немає поки ще теж вакцини для набуття цього імунітету.

У межах акції «Послухай ученого» Міністерство науки та вищого шкільництва хоче показати достовірну інформацію про коронавірус та спростувати пов’язану з ним фейкову інформацію. У сервісі YouTube з’явилося декілька фільмів на цю тему від відомства. У середу про SARS-CoV-2 розповів заступник міністра науки та вищого шкільництва Войцєх Максимович.

Він нагадав, що коронавірус – це вірусне, заразне захворювання. «Симптоми майже такі самі, як під час грипу. Це також вірус, але цей вірус трохи інший», – сказав він.

Максимович додав, що нинішній коронавірус не є аж таким «лихим», якими були раніше виявлені у світі коронавіруси SARS і MERS. Смертність від тих вірусів була вищою, ніж у випадку нинішнього коронавірусу.

«У нас нині вірусна ситуація є такою, що у Польщі смертність є на рівні 2 відсотків. Практично це зачіпає людей, які слабкі імунітетом, з іншими ускладненнями, іншими захворюваннями, що призводять до слабкості», – зазначив він.

«Ця смертність є трохи більшою, а, можливо, навіть і подібною, як і важкі прояви грипу, оскільки (…) ми не можемо ще за такий короткий період сказати, який масштаб епідемії безсимптоматичного впливу», – зауважив Максимович.

Він навів також дані на тему захворюваності на грип у Польщі. У січні у країні захворіло 500 тис. осіб, унаслідок хвороби померло 10 людей. У свою чергу, в лютому захворіло понад 650 тис. осіб і померло 15 осіб.

«Натомість, звісно, невідомими є ще наслідки (коронавірусу SARS-CoV-2 – ред.) і ми повинні стежити за цим вірусом», – сказа він.

Максимович, на підставі досліджень, проведених у Китаї, робить висновок, що його вплив на організм суттєво не відрізняється від грипу.

«Основна різниця (між грипом і коронавірусом- ред.) є такою, що ніхто з нас ще не має імунітету проти нього, немає теж вакцини, щоб штучно модна було набути цей імунітет», – нагадав він.

Войцєх Максимович зауважив, що ми перебуваємо тільки на стадії підготовки як наших організмів, так і підготовки усього суспільства до контакту з новим вірусом. «Ми повинні зменшити його поширення. Тоді ми впораємося і поборемо епідемію», – вважає він.

PAP/Т.А.