У Польщі мав відбутися антиукраїнський протест. На нього ніхто не прийшов
Стоп-кадр трансляції мітингу в Сяноку

У Польщі мав відбутися антиукраїнський протест. На нього ніхто не прийшов

У Польщі ультраправі, зокрема представники партійної коаліції «Конфедерація», посилюють антиукраїнську риторику. Днями у місті Сянок навіть відбувся мітинг під назвою «Стоп українізації Польщі». На захід, однак, ніхто не прийшов. Організатори виступали перед пустою площею. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

«Стоп українізації Польщі»?

У суботу, 25 вересня, у місті Сянок Підкарпатського воєводства було організовано мітинг під назвою «Стоп українізації Польщі». З відео, опублікованого в соцмережах, видно, що участь у ньому взяли… лише організатори. Люди, які прогулювались площею, не затримувались. А єдиними слухачами були особи, що сиділи на лавках за кілька метрів від місця подій.

«У Сяноці ультраправі організували антиукраїнський протест. На нього ніхто не прийшов. Польські націоналісти роками намагаються розпалювати ненависть до великої української громади мігрантів (а тепер і біженців) у Польщі», – прокоментував захід в Twitter журналіст Даніель Тіллс із Notes from Poland. До допису він додав скрін з трансляції, яку вели організатори. На ньому видно організаторку, яка промовляє до абсолютно порожньої площі.

Як пише gazeta.pl подібний мітинг відбувся у Варшаві, але і він не зібрав багато учасників (не більше 200).  На організованому у столиці мітингу взяли участь депутати від «Конфедерації» Гжегож Браун та Кшиштоф Босак. Вони розповідали про «дискримінацію поляків» та про «проблеми, які виникають у звязку з допомогою українцям».

Польські журналісти повідомляють, що в останні тижні хештег #StopUkrainalizacjiPolski  останнім часом був популярним у Twitter. Однак аналіз, проведений Лабораторією цифрових криміналістичних досліджень Атлантичної ради, виявив, що цьому сприяла «недостовірна» активність «облікових записів, які виявляють ознаки ботоподібної поведінки».

Підтримка Конфедерації

Зазначимо, риторику Конфедерації щодо українців більшість коментаторів називає явно проросійською. Яку підтримку має ця партія?

Коаліція «Конфедерація свободи і незалежності» була утворена внаслідок об’єднання політичних партій KORWiN, Національний рух Польщі, Конфедерація польської корони та організації Союз християнських родин.

Як пише gazeta.pl, Конфедерація останнім часом втрачає підтримку. Зараз вони мають 12 представників у парламенті. Згідно найновіших дослідженнями Центру дослідження суспільної думки / CBOS «конфедерати» можуть не потрапити до Сейму. Лише 4,1 відсоток опитаних віддав би за них свій голос. За даними дослідження IBRiS для Radio ZET за Конфедерацію голосувало би 4,2 відсотка респондентів.

Дослідження CBOS свідчать, що у березні 3% опитаних поляків висловлюватись проти прийняття українських біженців. У липні ця частка зросла до 11%. Водночас, липневі дослідження показали, що 77% поляків у той чи інший спосіб допомагали біженцям з України.

За матеріалами Notes from Poland, Na Temat, gazeta.pl