У Польщі почалася суспільна кампанія «Фейкостійкі»
Міністр нацоборони Польщі Маріеш Блащак інавгурував кампанію “Фейкостійкі” PAP/Marcin Obara

У Польщі почалася суспільна кампанія «Фейкостійкі»

У рамках кампанії відбудеться низка акцій та заходів, які мають на меті пояснення, чим є дезінформація, які загрози вона несе, а також – як від неї захищатися. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У п’ятницю, 28 січня, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак розпочав кампанію «Фейкостійкі» (пол. Fejkoodporni), мета якої – звернути увагу на загрози дезінформації та навчитися їх знешкоджувати.

Як наголошує Маріуш Блащак, вміло використана дезінформація може принести такі ж знищення, як традиційні військові атаки. Міністр нагадав, що у воєнній доктрині Росії дезінформація завжди становила і становить важливий елемент політики, і тому дуже важливо навчитися захищатися від фейк-ньюзів:

«У зв’язку з цим, ми починаємо кампанію, мета якої – боротьба з дезінформацією. Ми відкрили Академічний центр стратегічної комунікації, і розпочинаємо ряд акції».

Мешканці прикордонних регіонів частіше вірять у фейк-ньюзи  – про це свідчить звіт «Дослідження піддатливості на дезінформацію», проведений Академічним центром стратегічної комунікації. Як каже директорка центру Аґнєшка Ґлапяк, в опитуванні було використано фейк-ньюз про те, що польські прикордонники покинули напризволяще в лісі, неподалік кордону з Білоруссю, пораненого мігранта, громадянина Іраку:

«У цей фейк-ньюз повірило 16% осіб, котрі мешкають поза цієї зоною, де впроваджено надзвичайний стан. Натомість 39% мешканців прикордонної зони повірило, що так сталося. Ці результати дають підстави, щоби висунути тезу – перебування поблизу місця з кризовою ситуацією, попри доступність до перевіреної інформації, впливає на піддатливість на дезінформацію».   

У рамках кампанії «Фейкостійкі» відбудеться низка акцій та заходів, які мають на меті пояснення, чим є дезінформація, які загрози вона несе, а також – як від неї захищатися.

IAR/PAP/Я.С.