У Польщі розбили «пральню» російських грошей на понад 1 млрд злотих
Російські рублі (ілюстративне фото) Romi_Lado z Pixabay

У Польщі розбили «пральню» російських грошей на понад 1 млрд злотих

Агентство внутрішньої безпеки Польщі ліквідувало діяльність злочинної групи, яка займалася відмивання коштів, що надходили здебільшого із Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Агентство внутрішньої безпеки затримали чергових трьох осіб, котрі займалися легалізацією злочинних коштів. Унаслідок дій, до яких причетні затримані особи, було «відмито» понад 1 млрд злотих (217 млн євро). Кошти, які вносили у компанії, що використовувалися у межах діяльності групи, надходили здебільшого із території Росії.

Особами, затриманими у вересні 2021 року, є жінка та двоє чоловіків, зокрема син одного з керівників злочинної групи. Вони діяли у межах організованої злочинної групи, яка купувала компанії в Польщі та реєструвала їх на підставних осіб. Ці компанії не здійснювали підприємницької діяльності, не здійснювали розрахунків по податках, а їхньою єдиною метою було одержання коштів, переважно з території Росії, а потім перерахування їх на наступні банківські рахунки, зокрема компаній, що працюють у Великобританії, країнах Далекого Сходу та в офшорних зонах.

Як з’ясовано у результаті проведених заходів, намір групи також полягав у легалізації вигоди, отриманої у результаті діяльності злочинної групи, інвестування коштів у придбання на терені Демократичної Республіки Конго мінеральних ресурсів, зокрема танталової руди і золота, а ціллю їх подальшого імпорту була територія Європейського Союзу, а це є порушення законодавства Євроспільноти, що встановлює зобов’язання щодо належної перевірки у ланцюгу поставок євросоюзних імпортерів олова, танталу та вольфраму, руди з них та золота, що походять із теренів, де тривають конфлікти.

Тантал – сировина, що використовується в електронній промисловості. Члени групи виїжджали на територію Демократичної Республіки Конго. Двоє із заарештованих чоловіків водночас вчинили шахрайство на шкоду особі, вводячи її в оману щодо можливості купівлі золота в Конго.

Затриманих звинуватили в участі в організованій злочинній групі, відмиванні грошей, шахрайстві та перешкоджанні провадженню. Усі троє були заарештовані судом. Від квітня 2019 року у цій справі було затримано 22 особи.

PAP/Т.А.