У Польщі скасували виплату допомог для понад 110 тис біженців з України
Фото ілюстративне Yavp.pl

У Польщі скасували виплату допомог для понад 110 тис біженців з України

Збільшилася кількість біженців з України, які втратили право на отримання грошових допомог у Польщі в рамках програм “500+” або “Сімейний капітал опікунчий”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише radiomaryja.pl, скасування таких виплат – це результат передусім повідомлень до ZUS від самих українців, які виїхали з Польщі. Також посприяли й перевірки, які виконав ZUS на підставі даних прикордонної служби.

Біженці з України, які виїжджають з Польщі на довше ніж 30 днів, втрачають право на отримання соціальних допомог по різних програмах.

Загалом на сьогодні польський ZUS уже скасував виплати по програмах “500+”  або “Сімейний капітал опікунчий” для понад 110 тисяч громадян України. Наприкінці жовтня ця цифра складала понад 80 тисяч.

“Варто підкреслити один факт, що самі українці повідомляють в ZUS про те, що виїжджають з Польщі і не хочуть отримувати виплати. Можна сказати, що громадяни України дуже чесно підходять до цього питання”, – зазначив речник ZUS Павел Жебровські.

ZUS нагадує, що підставою для проведення перевірок та призупинення виплат допомог громадянам України є:  

  • дані з реєстру прикордонної служби, 
  • інформація від самих отримувачів про виникнення обставин, що призводять до втрати права на виплати,  
  • інформація від третіх осіб про виїзд громадянина України з Польщі на довше ніж 30 днів; 
  • виклик громадян України до ZUS на особисту явку для надання доказів, що підтверджують проживання в Польщі (мають з’явитися протягом 3-х днів).

Нагадаємо, що уряд Польщі цього тижня схвалив законопроєкт зі змінами до закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території. Один із пунктів документу передбачає, що не тільки прикордонна служба, а й ZUS та інші муніципальні установи отримають доступ до інформації про історію перетину кордону біженцями з України, зокрема про дату кожного в’їзду та виїзду з Польщі. За словами МВС Польщі, це потрібно для того, щоб запобігти випадкам незаконного отримання соціальних допомог, коли, наприклад, люди вже виїхали з Польщі.

Тепер ухвалені урядом зміни до закону мають затвердити Сейм та Сенат, й тільки після цього документ потрапить на підпис до президента Польщі.