У Польщі створять компонент охорони кордону в Силах територіальної оборони
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак PAP/Artur Reszko

У Польщі створять компонент охорони кордону в Силах територіальної оборони

Віце-прем’єр-міністр Маріуш Блащак підписав концепцію компоненту охорони кордону. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова Міністерства національної оборони Маріуш Блащак оголосив про створення компоненту охорони кордону в Силах територіальної оборони. Воїни підтримуватимуть прикордонників.

Віце-прем’єр-міністр Блащак підписав документ-концепцію компоненту охорони кордону. Міністр національної оборони повідомив, що назва нової формації стосуватиметься довоєнного Корпусу охорони кордону.

«Ми посилаємося на традицію ще до Другої світової війни, тоді поряд з Прикордонною службою існував Корпус охорони кордону як військове формування. Сьогодні ми в рамках Сил територіальної оборони долучаємося до організації цієї складової», — пояснив він.

Прикордонний компонент Сил територіальної оборони має складатися з 10 батальйонів. Він діятиме в таких воєводствах: Підкарпатському, Люблінському, Підляському та Вармінсько-Мазурському.

У Кольно очільник Міноборони Польщі взяв участь у військовій присязі 1-ї Підляської бригади територіальної оборони. Він також вручив нагороди бійцям, які пройшли військову підготовку з найвищими оцінками.

«Військова присяга є найважливішим моментом у житті солдата. Щиро дякую, що наша призовна кампанія до Війська Польського є такою популярною», — сказав голова Міністерства національної оборони Маріуш Блащак.

У Кольно склали присягу майже 30 добровольців. Лише у вересні лави 1-ї Підляської бригади ТД поповнило майже 90 бійців. Сьогоднішня присяга стала шостою цьогоріч і 42-ю з моменту формування бригади.

1-а Підляська бригада ОТ була сформована однією з перших у 2016 році. Вона налічує понад дві тисячі солдатів і складається з п’яти легких піхотних батальйонів і трьох окремих рот. Командує бригадою полковник Славомір Коцановський.

IAR/В.Г.