У Польщі судитимуть громадян України і Молдови за жорстоке подвійне вбивство
Ілюстративне фото pxhere/CC0 Public Domain

У Польщі судитимуть громадян України і Молдови за жорстоке подвійне вбивство

Двом громадянам України і одному громадянину Молдови загрожує довічне ув’язненя за жорстоке вбивство двох чоловіків і підпал квартири. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Районна прокуратура міста Ополє скерувала до суду обвинувальний акт щодо трьох чоловіків, які звинувачуються у скоєнні подвійного вбивства та підпалі квартири. Підсудними є громадяни України та Молдови: Роман В., Артем Р. та Іон Ц.

Інцидент, про який йдеться в обвинувальному акті, стався в ніч на 20 березня 2021 року. Іренеуш М., який проживав в одному з багатоквартирних будинків в Ополі, зустрів Романа В. і Артема Р., з якими раніше не був знайомий. Поляк після короткої розмови запросив обох іноземців до себе, де запропонував їм алкоголь. До них приєднався Іон Ц.

За словами опольської прокуратури, під час застілля сталася суперечка між господарем та Романом В., який вдарив Іренеуша М. кулаком по обличчю. Тоді двоє інших гостей приєдналися до побиття поляка, використовуючи дерев’яні ніжки табуретки та прасувальну дошку.

За висновками прокуратури, шум, що супроводжував побиття Іренеуша М., змусив одного мешканця Зиґмунта М., який перебував в іншій кімнаті цієї квартири, вийти у коридор. Тоді один із нападників підбіг до нього, вдаривши його по голові, ймовірно, дерев’яною ніжкою табурета. «Після цього потерпілий повернувся до своєї кімнати, встигнувши замкнути двері на замок. Тоді зловмисники виламали двері, і після нетривалої боротьби та обміну ударами Іон Ц. завдав Зиґмунту М. багато ударів ножем кухонним», – повідомили у прокуратурі.

Травми голови, які отримав Іренеуш М., виявилися смертельними. Натомість Зиґмунт М. загинув від ножових поранень.

Після скоєних злочинів зловмисники вирішили усунути сліди, влаштувавши пожежу в трьох кімнатах квартири. З цією метою вони підпалили одяг і шматки паперу. Перед виходом з квартири Іон Ц. поклав у вхідні двері шалик, щоб дим від вогню був виявлений мешканцями будинку якомога пізніше.

Перш ніж підпалити та залишити квартиру, зловмисники забрали гроші на суму щонайменше 6 тис. злотих і телефон Іренеуша М. Як було встановлено, Іон Ц. також забрав ніж, яким заколов Зиґмунта М. Потім зловмисники повернулися до своїх квартир, орендованих в Ополі.

Завдяки записам моніторингу всіх трьох затримали наступного дня. Поліція знайшла ніж, який був знаряддям вбивства, і пограбовані 3000 злотих. Затриманим висунули обвинувачення у вбивстві з особливою жорстокістю у зв’язку з пограбуванням і з мотивів, які заслуговують особливого осуду. Крім того, пожежа в квартирі кваліфікована як проступок спричинення пожежі, що загрожує життю та здоров’ю багатьох людей та майну у великих розмірах.

Як розпвіоли у прокуратурі, обвиунвачені не визнали себе винним у скоєних злочинах. У поданих поясненнях вони звинуватили один одного у відповідальності за скоєні злочини, визнаючи лише нанесення потерпілим поодиноких ударів, або, як Артем Р., заперечуючи будь-яку причетність до їх вчинення. Незважаючи на таку позицію обвинувачених, після вивчення усіх слідів злочину та висновку судово-медичного експерта та за фрагментами показань обвинувачениз вдалося реконструювати хід злочину.

За жорсткої вбивства обвинуваченим загрожує від 12 до 25 років або довічне позбавлення волі. Додатково за спричинення пожежі – від 1 до 10 років позбавлення волі.

PAP/Т.А.