У Польщі тривають екзамени на атестат зрілості
Ілюстраційне фото pixabay.com/Michal Jarmoluk

У Польщі тривають екзамени на атестат зрілості

Іспити на атестат зрілості, так звану матуру, складають випускники середніх шкіл, тобто ліцеїв, технікумів і галузевих шкіл. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У вівторок, 10 травня вранці, випускники середніх шкіл, тобто ліцеїв, технікумів і галузевих шкіл, складали іспит на атестат зрілості, так звану матуру, з польської мови на розширеному рівні. У другій половині дня відбулися письмові іспити з французької мови на розширеному та двомовному рівнях. Ці екзамени не є обов’язковими.

Про бажання складати письмовий іспит з польської мови на розширеному рівні заявили 63 тисячі 800 абітурієнтів. У випадку письмового іспиту з французької мови в усій Польщі зголосилося понад 900 учнів.

Разом із цьогорічними випускниками екзамени складали і випускники з попередніх років. Серед них – охочі скласти іспит з нового предмета і ті, що вже складали його раніше, а хочуть покращити результат.

Випускник зобов’язаний скласти три обов’язкові письмові іспити на основному рівні: з польської мови, математики та сучасної іноземної мови. Учні шкіл або класів з навчанням мовою національних меншин мають обов’язковий письмовий іспит з рідної мови на основному рівні. Це стосується й випускників ліцеїв з українською мовою навчання.

Усі випускники середньої школи також повинні скласти один письмовий іспит з вибраного предмета на розширеному рівні. Найпопулярнішою є англійська мова.

IAR/Н.Б.