У Польщі відзначають 40-річчя створення «Солідарності»
Профспілчани Маріан Весоловський (Л) та Анджей Кулєша (П) тримають оригінальний прапор “Солідарності” з 1980 року PAP/Adam Warżawa

У Польщі відзначають 40-річчя створення «Солідарності»

Сьогоднішні врочистості вшановують 40-ліття від підписання Серпневих порозумінь між представниками страйкуючих робітників Ґданської корабельні і комуністичної влади. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Польщі святкують 40-у річницю створення Незалежної профспілки «Солідарність». Під час врочистості на терені Щецінської судноверфі голова профспілки Пйотр Дуда наголосив, що найважливішим постулатом страйкарів у 1980 році було створення незалежних профспілок:

«Це – заповіт усіх, хто боровся у 1980 році, сьогоднішні врочистості – це наша повага до тих ідеалів та цінностей, які “Солідарність” несла у 80-му році, та які “Солідарність” несе до сьогодні. Це – символ поваги до усіх безіменних, котрі боролися за клаптик свободи. А таким клаптиком свободи був постулат про створення Незалежної самоврядної профспілки Солідарність».

Сьогоднішні врочистості вшановують 40-ліття від підписання так званих Серпневих порозумінь між представниками страйкуючих робітників Ґданської корабельні і комуністичної влади. 31 серпня 1980 року влада погодилася підписати 31 постулат. Одним з головних досягнень була згода на створення незалежних профспілок, які мали захищати права працівників і брати участь у визначенні заробітної плати, поліпшенні умов праці служби охорони здоров’я. Також вирішено про обмеження цензури та повернення на роботу учасників страйків 1970 і 1976 років.

Унаслідок підписання Серпневих порозумінь, для комуністів почався період випробування у зв’язку зі стрімким розвитком Незалежної самоврядної профспілки Солідарність.

IAR/Я.С.