У Польщі вшанували пам’ять воїнів УНР

У Польщі вшанували пам’ять воїнів УНР

Пам’ять вояків УНР – союзників Юзефа Пілсудського у боротьбі з більшовиками вшанували на Вольському православному кладовищі у Варшаві в межах відзначення 100-річчя Варшавської битви. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Як повідомляє Укрінформ, 14 серпня участь у заході взяли представники української громади та дипломати, польські політики й урядовці, зокрема віцемаршалок Сейму Малгожата Госєвська, міністр сільського господарства і розвитку села Ян Кшиштоф Ардановський, міністр канцелярії президента Польщі Войцех Коларський.

“Сьогодні ми вшановуємо тут солдатів, офіцерів і генералів, які пліч-о-пліч з польським військом 100 років тому захищали незалежність Польщі, а також боролися за незалежність України. Вони є нашими спільними героями, і дуже добре, що можна віддати їм шану на цьому відновленому цвинтарі”, — заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“А ці загрози все ще є: 100 років тому українці боролися за Польщу, а 100 років по тому Польща допомагає Україні стати суверенною і незалежною країною”,- підкреслив Дещиця.

Память вояків УНР присутні вшанували молитвою, військовими залпами і покладанням вінків до пам’ятників. Зокрема, до могили генерала армії УНР Марка Безручка поклали вінки члени його родини, які приїхали з України.

Варшавська битва, або «диво над Віслою» — це битва польської армії спільно з підрозділами армії УНР проти більшовицьких військ під командуванням Михайла Тухачевського, в результаті якої більшовики у серпні 1920 року зазнали поразки.

Фото: Юрій Банахевич, кореспондент Ukrinform.