У Польщі зобов'яжуть членів сімей посадовців розкривати інформацію про майно
Сейм Польщі PAP/Leszek Szymański

У Польщі зобов’яжуть членів сімей посадовців розкривати інформацію про майно

Сейм Польщі ухвалив законопроект, згідно з яким члени сімей найважливіших державних посадовців будуть зобов’язні розкривати інформацію про своє майно. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У середу Сейм Польщі ухвалив закон про оприлюднення інформації на тему майна сімей найважливіших посадовців у державі. Згідно із законом, серед інших, прем’єр, міністри, депутати, сенатори, євродепутати, голови Національного банку Польщі, Конституційного трибуналу, Вищого адміністративного суду, Верховного суду будуть зобов’язані розкривати інформацію про особисте майно своїх чоловіків, дружин та дітей.

За закон проголосувало 258 депутатів, 22 було проти, а 139 (в основному від опозиції) утрималося від голосування.
Законопроект був опрацьований у Канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

Згідно зі змінами, обов’язок розкривати відповідні декларації стосується нині загалом приблизно 30 різних посадовців, зокрема, також спікерів та віцеспікерів Сейму і Сенату, голів Верховної палати контролю та Національного банку Польщі, державних секретарів та їхніх заступників, голови Комісії фінансового нагляду, воєвод та очільників ряду інших державних установ.

Цей законопроект має ще затвердити Сенат і підписати президент.

Питання розкриття інформації про майно дружин і чоловіків політиків почали порушувати після того, як одне із польських видань написало, що прем’єр Матеуш Моравєцький спільно із дружиною придбав у 2002 році 15 гектарів землі за 700 тис. злотих у Церкви у Вроцлаві, у той час як ця нерухомість ще 1999 році коштувала майже 4 млн злотих, а нині приблизно 70 млн злотих.

Прем’єр Моравєцький інформував, що видання спростувало більшість суми, що мала би нині відповідати ціні ділянки. Згідно із оцінкою поданою у виправленні, нинішня вартість майна становить приблизно 14,3 млн злотих.

PAP/Т.А.