У Щецині відбулися урочистості з нагоди 42-ї річниці підписання Серпневих порозумінь
Урочистості з нагоди 42-ї річниці підписання Серпневих порозумінь у Щецині PAP/Marcin Bielecki

У Щецині відбулися урочистості з нагоди 42-ї річниці підписання Серпневих порозумінь

Серпневі страйки у Щецині у 1980 році тривали від 18 серпня. Серед вимог страйкарів було, зокрема, створення вільних профспілок, підвищення заробітної плати та пенсій, відсутність репресій у стосунку до лідерів страйку, а також оплачувана декретна відпустка. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На морському ремонтному заводі «Грифія» відбулися урочистості з нагоди 42-ї річниці підписання Серпневих порозумінь. Комуністична влада підписала порозуміння  зі страйкарями, яких очолив Мар’ян Юрчик, на ремонтному заводі в Щецині. Це була одна з угод, яка припинила хвилю страйків в серпні 1980 року.

«Ми боролися за краще майбутнє», — сказав Войцєх Осман, голова правління Західнопоморського відділення «Солідарності». «Ця людська гідність також мала свій момент у серпні 1980 року, коли народилася “Солідарність”. Багатомільйонний народ. Світ праці в Польщі нарешті вистояв перед тодішньою владою, бажаючи гідно жити в Польщі», — додав Осман. 

Комуністична влада боялася серпневих страйків, —  підкреслив їхній учасник Ришард Барковський: «Це було спонтанно і потужно. Тих, хто не брав участь в страйку, налічувалось 2 людини. На заводі, який нараховував 5000 працівників. Це була величезна кількість».

Серпневі страйки у Щецині тривали від 18 серпня 1980 року. Страйкарі вимагали, зокрема, створення вільних профспілок, підвищення заробітної плати до 2000 злотих, відсутність репресій у стосунку до лідерів страйку, підвищення пенсій до 3000 злотих, а також 3-річну оплачувану декретну відпустку. 

IAR/Д.Н.