У штаб-квартирі НАТО встановлять пам’ятник «Солідарності»
Художня інсталяція на галявині поруч із палацом “Солідарності” в Ґданську Borys Kozielski – CC BY 4.0 (Wikipedia)

У штаб-квартирі НАТО встановлять пам’ятник «Солідарності»

По всьому світі логотип «Солідарності» за допомогою проекторів висвітлять на сорока різних об’єктах. Зокрема, це буде фігура Христа у Ріо де Жанейро, Ніагарський водоспад та один з мостів у Будапешті. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

З нагоди 40-річчя підписання Серпневих угод та створення «Солідарності» у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі встановлять кільканадцятиметровий монумент, присвячений незалежницькому руху, – повідомив в ефірі Польського радіо 24 віце-міністр закордонних справ Шимон Шинковський вель Сенк. За його словами, втілення цього проєкту у життя затрималося через епідемію коронавірусу.

«На осінь ми плануємо відкриття великого, кільканадцятиметрового логотипу “Солідарності” у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Цей пам’ятник буде першим настільки великим експонатом на терені штаб-квартири. Він нагадуватиме про спадщину “Солідарності”. Його відкриття восени супроводжуватиметься концертом гурту “Lombard” разом із візуалізацією, що нагадуватиме про спадщину “Солідарності”. Якщо цього не вдасться зробити на живо, він буде проведений онлайн».

По всьому світі логотип «Солідарності» за допомогою проекторів висвітлять на сорока різних об’єктах. Зокрема, це буде фігура Христа у Ріо де Жанейро, Ніагарський водоспад та один з мостів у Будапешті.

31 серпня 1980 року на Ґданській верфі, після понад двох тижнів страйків, була підписана угода між представниками страйкового комітету на чолі з Лєхом Валенсою та урядовою комісією на чолі із Мєчиславом Яґєльським. Влада згодилася виконати 21 вимогу, зокрема дозволити створення незалежних самоврядних профспілок. Таким чином було створено «Солідарність», зареєстровану 24 жовтня.

IAR/А.М.